Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 12 évesen ez mennyire jó?...

12 évesen ez mennyire jó? Többi lent.

Figyelt kérdés
Téli szünet van, általában éjfél után 30 perccel szoktam lefeküdni, De min. éjfél. Iskolai napokon (hétköznap) általában fél 10-kor ágyba küldenek, de olyankor fél 11 max 3/4 11-kor alszok el. De éjfél után már nem nagyon hangoskodok, inkább netezek, vagy esetleg játszok. De leginkább délig alszok. De van amikor tudom furcsán hangzik, de max fél 1, 1-kor kelek fel. Azt hozzá kell tenni, kicsit "lusta" vagyok (én legalább bevallom), ezért lassabban is öltözök fel. Szóval általában 10, 11,5 fél órát alszok. Biztos elküldenének aludni, de nem látom értelmét mivel sokat alszok.. meg nem hangoskodok.

2016. dec. 29. 00:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, nem biztos hogy elküldenének aludni..*
2016. dec. 29. 00:28
 2/8 A kérdező kommentje:
De ha igen, annak nem látnám értelmét. Tehát a kérdés: Mennyire jó ez, / Mi az értelme annak hogy sokat alszok, viszont sokár fekszek le, és úgy küldenének lefeküdni?
2016. dec. 29. 00:29
 3/8 A kérdező kommentje:
De.. Most hogy bele gondolok vak aki hajnali 3-kor fekszik le..
2016. dec. 29. 00:30
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag nem jó az egészségnek.

Én általában (amikor nincs iskola), hajnal 3 körül fekszek és 11-ig alszom.

De van hogy 4-5 óra között alszom el, és 1 óra fele kelek.

Szeretnék rajta változtatni, de minek? Nálunk mindenki délig alszik, én minek keljek fel 9kor? Telefonozni és "kockulni" jobban esik hajnalba mint délelőtt :D

2016. dec. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Az ember szervezet "úgy van kitalálva",hogy akkor tudja a legjobban kipihenni magát,ha sötét van. Ezért a nappali alvás nem tudja pótolni a szervek normál működéséhez szükséges alvás mennyiséget. Hiába alszol napi 10-11 órát aminek a felét nappal teszed,az nem ér fel az esti és éjszakai 8-9 órával.
2016. dec. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az emberi testben működik az úgynevezett biológiai óra .

Vannak szervek,amelyek ilyenkor kicsit vissza vesznek,pihennek .Vannak amelyek éjszakai alvásközben fokozzák tevékenységüket.Ilyen a tesztoszteron férfi hormon is .Számodra ez nagyon is fontos .De mondhatom a magasság növekedési hormon is ekkor képződik .Ehhez meg minimum 8 órai éjszakai alvás szűkséges .

2016. dec. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Figyelj, én mindig is rémes alvó voltam. Kisebb koromban lefeküdtem 9-kor, egy óra forgolódás, majd elaludtam 10-kor. Most már 10-kor fekszek, hamarabb el is alszom. Hétvégén 11-kor lefekszem és alszom másnap 10-ig. És kipihentebb vagyok, mint hétköznap, amikor fekszem 10-kor, kelek 7-kor.
2017. jan. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Nagyon fontos ismerni az alvás szakaszait! A mennyiség kevésbé fontos, minthogy mettől meddig alszol! Mivel 12 évesen még fejlődik a szervezeted, ezért a legjobb, ha este 10-től éjfélig alszol! Ebben a szakaszában az alvásnak nősz
2017. jan. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!