Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bajt jelez, ha a gyógyszer...

Bajt jelez, ha a gyógyszer rendszeresen megáll a torkomon? Vagy ez csak pszichés?

Figyelt kérdés

Bizonyos okok miatt az utóbbi időben rendszeresen gyógyszert kellett szednem. Bevallom, valóban féltem tőle az elején és nehezen ment le. De mostanra megszoktam, legyőztem a félelmemet és simán be tudom venni. A baj azzal van, hogy nyelés után megáll a torkomon és ennem kell rá, hogy lemenjen, hiába iszom rá egy pohár vizet. . Engem ez nagyon aggaszt, mert nagyon kicsi maga a tabletta, más gond nélkül lenyel sokkal nagyobb gyógyszereket. Mondtam a háziorvosomnak, rávágta hogy ez pszichés. Meg hogy nem áll meg a torkomon, csak úgy érzem. Én viszont biztos vagyok benne, hogy megáll mert érzem hogy ott van és a keserű ízét is érzem miután leolvadt róla a bevonat.

Nem merek elmenni más orvoshoz, mert félek hogy megtükrözne vagy valami hasonló. Én már arra is gondoltam, hogy mivel elég sok váladék van a torkomban mindig (allergia) így az is lehet hogy az megfogja, nem?

Volt már valakinek hasonló gondja?



2017. jan. 2. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is ezt érzem gyógyszer bevétel után, nagyobb tablettát le sem merek nyelni, szerintem is pszichés dolog. Gondolom csak úgy érezzük, hogy nem ment le, ilyenkor mindig iszom egy jó nagy pohár vizet és ha még mindig szenvedek az érzéstől, akkor eszem valami kenyérfélét.
2017. jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy megáll a torkodban, bár szerintem nem gyakori. Sima röntgennel meg lehet vizsgálni a nyelésedet, közben inni kell valamilyen folyadékot.
2017. jan. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!