Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyümölcslé mennyire hidratál?...

Gyümölcslé mennyire hidratál? Mennyi az, amennyit megihatnék naponta?

Figyelt kérdés
Mindig is nehezemre esett a folyadékpótlás, egyszerűen nem esik jól a vízivás. Nem is vagyok szomjas, csak nagyon ritkán, így nagyon keveset is iszom. Átlagban fél liter az, ami lemegy naponta, ha nem ülök le külön, hogy márpedig én most inni fogok. Már nagyon zavar ez, 14 éves létemre a bőröm se valami feszes, szeretnék már valamit tenni ellene. Arra gondoltam, talán ihatnék gyümölcslevet. Nézegettem kalória és szénhidrát tartalomra is, hogy mi férne bele az étrendembe, és a Suzy 12%-os narancslevét találtam. Természetesen nem csak ezt innám egész nap, ám érdekelne az, hogy mennyire lenne egészséges/egészségtelen, ha akár egy litert is meginnék viszonylag gyakran? Kb hány százalékát számolhatnám fel "vízként"?
2017. jan. 7. 17:50
 1/4 Carragher_x ***** válasza:

Izé... 1 liter folyadékban szted mennyi a folyadék?:D

A probléma ezzel inkább az, hogy a gyümölcslé eléggé hizlal.

2017. jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A 12%-os nagyon egészségtelen. Még ha azért innád, mert ízlik, megérteném.

Aldiban/Lidlben lehet kapni a hűtőpultban úgynevezett frissen facsart narancslét. 1 liter = 499 Ft. Idd ezt, ha mindenképpen akarod, de napi 2-3 dl-nél több nem ajánlott a cukortartalma miatt. De ebben legalább van rost és vitamin. (A 12%-osban semmi nincs, csak cukor.) Esetleg higíts szódavízzel fele-fele arányban a narancslét, akkor egy Fantára hasonlító üdítőt kapsz.


A 12%-50%-os dolgokat egy életre felejtsd el, semmivel nem jobbak, mint a kóla.

Még a 100%-os sem túl jó, abban is csak cukor van többnyire, ráadásul ezek majdnem annyiba kerülnek, mint a fent említett frissen facsart.


A sok ivásra egyébként rá lehet szokni, ha pár hétig figyelsz arra, hogy óránként megigyál egy pohár vizet, később már igényelni fogod és szomjas leszel.

2017. jan. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!

Elsőnek: nem hiszem hogy hidratálhat annyira, mint a víz. Példaként, egy deci kávét sem vehetjük úgy, mintha egy deci vizet ittunk volna.

2017. jan. 7. 18:52
 4/4 Carragher_x ***** válasza:

"Példaként, egy deci kávét sem vehetjük úgy, mintha egy deci vizet ittunk volna."

Pedig de, egy csésze kávé az kb 98% víz. Az más kérdés, hogy a koffeinnek van vízhajtó hatása.

2017. jan. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!