Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Naponta legalább 4l. Vizet is...

Ayvonka kérdése:

Naponta legalább 4l. Vizet is megiszom, normális ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A napokban azt vettem észre,hogy egyre több folyadékot fogyasztok. A szüleim azt mondják ez normális... De szerintem nem. Hány liter vízre van szüksége egy embernek naponta? És mennyi a maximum? Vagy maximum az nincsen,annyit ihatunk amennyit akarunk?

2016. dec. 17. 06:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ

Mekkora vagy, mennyit mozogsz milyen hőmérsékleten

2016. dec. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Teljesen normàlis .
2016. dec. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha majd egyszer-kétszer pontosan megméred, hogy mennyit iszol naponta, akkor, ha 2 liter felett van, nyugodtan elmehetsz orvoshoz, mert létezik egy polidipsia elnevezésű betegség, ami a vízháztartást szabályozó hormon elválasztásának a zavara.
2016. dec. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Cukorbetegség is gyanús. Én elmennék a helyedben egy kivizsgálásra. Korán diagnosztizálva jobb az esély a lassabb leromlásra.
2016. dec. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Napi 2-2,5 liter víz az ajánlott.
2016. dec. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hát a 4 L kicsit sok, különösen ha nem számoltad bele pld a levest, kávét stb. Én elég megtermett ffi vagyok, de kb 2 l elég. Az orvosok is kb ennyit ajánlanak
2016. dec. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Mindenkinek ment a zöld kezecske 
2016. dec. 17. 09:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem az.

Csak ha állandóan szomjas vagy. De akkor meg az állandó szomjúság nem az.

2016. dec. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A vízszükségletet testsúlykilogrammra szokták megadni. Ha 80 kg vagy, akkor ez még beférhet ilyen időben is a normál tartományba. Ha 60, akkor lehet, hogy meg kell mérni a vércukrodat.
2016. dec. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!