Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » +. Fokú porckopás van a...

Andi65 kérdése:

+. Fokú porckopás van a térdemben. Hajlított lábbal való ülés és fekvés esetén elviselhetetlen fájdalom van a térdhajlatomban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az állást csak rövid ideig birom.3 hónapja volt artoszkópiás térdműtétem porcszakadás miatt. Azóta gyógytornázom rendszeresen, hajlik a térdem, bár a műtött lábam még mindig nagyon gyenge. Kilószámra eszem a különböző porcerősítőket, hilaruonsavas injekciót is kaptam már. Újabban a nem műtött lábam is hasonlóan fáj a már említett esetekben. Tanárként dolgozom. Februárban vissza kell mennem dolgozni. Esetleg valakinek van ötlete, hogy mit tegyek? Nem szeretnék fájdalomcsillapítón élni és 51 évesen még rettegek a protézistől.

#térd #porckopás #térdhajlati fájdalom
2017. jan. 8. 05:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak a mozgás. Erőltetve is! Gyalogolni kell, hogy termelődjön a kenő anyag. Szoktál gyalogolni?
2017. jan. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A protézistől nem kell rettegni! Az esetek 98%-ban akinek megcsinálták,azt mondták,hogy "már előbb kellett volna". De 51 évesen még nagyon korai és nem is fogják megcsinálni,ha csak nem okoz nagy fokú mozgáskorlátozottságot. Próbálj meg a fent leírtak mellett kurkuma készítményt szedni.
2017. jan. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot...igen a gyaloglás még a "legjobb" !
2017. jan. 9. 04:17
 4/11 anonim válasza:
Azt, hogy mit csinálj sajnos nem tudom megmondani Neked. Szinte ez történt velem is, még az 51 év is stimmel. Ülőmunkát végeztem, "kicsit" túlsúlyos is voltam. DONA tablettát és injekciókat kaptam. Sok fájdalommal kínlódással éltem. Úgy gondoltam, hogy könnyebb lesz a térdemnek, ha lefogyok. Nem tablettákkal csak úgy életmódváltással. 1 1/2 év alatt 42kg-t adtam le. Mást ettem, soha nem koplaltam. Alig hús, sok-sok zöld. Elkezdtem úszni. Csak gyorson meg háton, mert a mellúszástól csak megfájdult a térdem. Eleinte fájdalomcsillapítóval, majd egy pár hónap múlva már nem kellett. Úgy két év után a csökkent testsúlyomat tartva és kétnaponta másfél- kétórai úszással tünetmentes vagyok. Nem gyógyultam meg, de így már számomra elviselhető. Szaladni, ugrani, de még nagyon sietni már sose fogok, meg 5 kg-nál nehezebbet se célszerű cipelnem. Most leszek 69 és erre a betegségre nem szedek gyógyszert. Nagyon kell vigyázni, hogy ne fázzak meg, mert az első gyulladás a térdemben fog jelentkezni. Nem biztos, hogy Neked is így alakul, ha ezt teszed, de csak az orvosi beavatkozás nekem kevés volt, kellett hozzá nagyon sok saját erőfeszítés. Elnézést, hogy kicsit hosszúra sikeredett a hozzászólásom.
2017. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ...nekem nincs túlsúlyom.mert 53 kg vagyok...igyekszem tornázni...szedni a porcerősitőket akkor tovább. Csak mellúszást tudok az pedig nem ajánlatos.
2017. jan. 11. 05:00
 6/11 A kérdező kommentje:
Szeretném még megkérdezni, hogy a térdhajlati fájdalmat csak az úszással tudja enyhíteni???
2017. jan. 11. 05:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Az úszás és a kerékpár az ami úgy meg tudja mozgatni,edzeni a lábat,térdet,hogy nem erölteti meg közben az izületet.
2017. jan. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az úszással az a probléma, hogy úszás közben a térdben egyáltalán nem termelődik a kocsonyás folyadék. A kerékpárnál pont a behajlítás miatt van túl van terhelve a térd. Igazából ezen mozgások egyike sem "természetes" A legeslegjobb a séta, gyaloglás, túrázás, bár ha jól esik a kerékpározás, akkor azt is nyugodtan és a speciális tornák, amik nyújtják a térdet. https://www.youtube.com/watch?v=-ZcTwpbToi4

https://www.youtube.com/watch?v=FcTYXWStIM4

A gyulladást pedig kezelni, jégzselével, káposzta pakolással éjszakára. Javaslom még kúra szerűen a mezei zsurlóból készült teát, napi másfél litert, ízesítés nélkül. Időt kell hagyni a térdnek, ne aggódjon. Három hónap még nagyon kevés idő, rendbe fog jönni.

2017. jan. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekekm 2x műtötték a térdemet. Az orvos és a gyógytornász is azt mondta,hogy szokjak rá a kerékpározásra,mert az terheli legkevésbé a térdeket. Az úszás pedig azért jó,mert teher nélkül lehet az izületeket mozgatni.
2017. jan. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A 4-es vagyok ismét. A szobakerékpárt és a kerékpárt nem említettem, pedig csináltam. A szobakerékpárt egész könnyűre állítottam és kb.2 perctől kezdve 20 percig tekertem. A normál kerékpárt ritkábban használtam, mert elég dimbes-dombos részen lakunk és az eröltetés nem adott pozitív visszajelzést. A séta nekem csak max. 1 órát megy, utána bedagad a térdem. Az úszásnál a krallozást kéne megtanulni, ha másképp nem megy akkor háton. Nem eröltetve, csak lazán, úgy, hogy a térded is behajlítod-kinyújtod kissé. 25-ös medencében 1-1 hossz, kicsi pihenő majd újra. Ne sokat ácsorogj a végén, mert a térded megfázhat, ha nem mozgatod. A mellúszás mellőzését nemcsak én javaslom, hanem a műtétem után a gyógytornász is ezt mondta nekem. (Én gyerekkoromban úszó voltam és ráadásul mellúszó) A protézistől én is rettegtem, így nem is lett.
2017. jan. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!