Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mennyire normális?

Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

Mostanában elezdtem rajta gondolkodni, hogy milyen sok természetellenes dolgot teszek, és van egy pár, szerintetek normálisak ezek a dolgok?

Pl. tegnap néztem egy videót ahol zongorázott a srác egy ismert dallamot de az utolsó dallam előtt vége lett a videónak, és elkezdtem kényelmetlenül érezni magam, feszengtem, mert annyira zavart hogy nincs befejezve. Vagy például mindig amikor elmegyek a könyvespolc előtt és máshogy van elrendezve, mint ahogy én szeretem elrendezni, késztetést érzek rá, hogy elrendezzem, mert ugyanolyan érzés fog el, ahogy azt már leírtam. Illetve inkább éhen halnék, minthogy nyilvános helyen egyek. Plusz még többször megszámolok valamit. Pl. a pénzem, meg ilyen apró dolgokat, pedig mindig ugyanannyi jön ki, de nem vagyok biztos magamba és meg kell számolnom tizenkettedjére is.

Bocsi, ha hosszú lett.

Köszönöm a válaszokat. :)



2017. jan. 8. 13:45
 1/2 A kérdező kommentje:

Plusz ez a bekezdés teljesen leír engem:

A betegek gyakran rettegnek a jövőtől, a párkapcsolatoktól, hosszabb baráti kapcsolatoktól (menekülésérzet a szociális életből). Van, hogy a teljesítménnyel vagy aktivitással kapcsolatos aggodalmak kerülnek a szorongás előterébe. Jellemzők még az egzisztenciális, magánélettel kapcsolatos félelmek, vagy a saját és családtagok egészségi állapota miatt érzett aggodalmak. Az állandósult félelem súlyos mértékben befolyásolja az egyén teljesítményét, melyet észlelve a beteg természetesen még inkább szorongani kezd – így alakul ki az ördögi kör, amelyből egyre nehezebb szabadulni. Bár a betegek többsége belátja, hogy félelmei irracionálisak, szorongásukat mégsem képesek kontrollálni, így az teljesen átveheti az uralmat életük fölött.

2017. jan. 8. 13:49
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem szereted a változásokat :D
2017. jan. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!