Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Általános vérvétel kimutatja...

Általános vérvétel kimutatja azt, hogy ha valaki cukorbeteg?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mérik benne a vércukorszintet is, de mindig láttam amikor vérvételen voltam, hogy akik diabétesz betegek azoknak többször is mérnek, gondolom evés után bizonyos idővel. de mivan ha éhgyomorra normális értéket mutat, viszont evés után meg már nem normálisat. így,hogy derülhet ki ha valaki cukros?
2017. jan. 9. 20:15
 1/4 A kérdező kommentje:
2017. jan. 9. 20:51
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen evés után bizonyos időkkel és adott mennyiségű szénhidrát (cukor) fogyasztása után. 75 gr cukros folydékot szoktak ilyenkor megitatni a beteggel és 30,60,90,120 perccel a fogyasztása után mérik meg újra a cukrot. Azért éppen így,mert ki van számolva,hogy a 75 gramm cukor után mennyinek kell normális esetben lennie a vércukor értékének. Ha ettől

magasabbak a mért értékek,akkor az illető cukorbeteg.

2017. jan. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Ha cukorbeteg lennél, akkor az éhgyomori érték is emelkedett lenne.
2017. jan. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3! A cukorbetegség kialakulásának több fázisa van. Van amikor már az éhgyomri cukor is emelkedett,de van egy megelőző állapot,amikor a normál éhgyomri cukor mellett a terheléses értékek már magasak. Úgyhogy akinél valamilyen okból felmerül a cukorbetegség lehetősége,nem nyugodhat meg attól,hogy az éhgyomri cukra normális!
2017. jan. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!