Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van egy dudor a bal fülem...

Van egy dudor a bal fülem mögött, eléggé fáj. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap volt úszás óránk (igen van úszás óra a suliban) és megrugott valaki. Akkor kb 5 percig fájt aztán elmúlt, azt hittem, hogy nem lesz semmi baj, de később délután észrevettem, hogy lett egy nagy dudor/pukli a bal fülem mögött inkább az alsó részen. Az apám és anyám is látta, azt mondták, hogy eléggé csúnya, kb. dió nagyságú, piros és kicsit kékes. A suliban azt mondták osztálytársaim, hogy ez nagyon veszélyes helyen van, ha nem nézetjük meg akkor vérrög keletkezik az agyamban és pár nap múlva meghalok. Ezen persze nagyon beparáztam, nem tudom, ez mennyire igaz. Amikor fordulok/oldalra fordítom a fejem akkor kicsit lüktet ott. Közben pedig elkaptam a hányás-hasmenés vírust is...


Segítsetek! Félni kell ettől vagy nem? Elmúlik vagy menjünk orvoshoz?


2017. jan. 13. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nem más,mint egy eltömődött és begyulladt faggyúmirigy (ateróma vagy kásadaganat - így kereshetsz rá a neten ,pl. itt: [link] ). Azért duzzad,mert a benne termelődő váladék nem tud kiürülni és azért fáj és piros,mert ez most begyulladt. Ne félj nem lesz belőle vérrög! be kéne kenni valamilyen antibakteriális krémmel (Tetran, Betadine,Bactroban,Baneocin) és le kell ragasztani. Ez a gyulladást le fogja húzni,de utána a csomó ott fog maradni. Azt sebészeten tudják eltávolítani,ha zavar.
2017. jan. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon kezdtem félni, hogy már komolyan kinyiffanok. :'D De most megnyugodtam. Köszönöm, sokat segítettél ^-^
2017. jan. 13. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!