Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Paroxat 20mg és rivotril 0,5...

Paroxat 20mg és rivotril 0,5 mg együtt?!

Figyelt kérdés
Pár hete vannak ilyen pánikrohamaim...voltam orvosnál először írtak frontint az nem igazán használt, aztán medazepam q-t kezdtem el szedni most voltam pszichiáternél aki ezeket a gyógyszereket írta fel...azt mondta a paroxatot legalább fél évig kell szednem...viszont félek hogy nem lesz e bajom ennyi fajta gyógyszer szedése után?! :S Van esetleg olyan aki ezt a két gyógyszert együtt szedte és nem volt neki jó?!
2010. máj. 5. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Az antidepresszánst és a szorongásoldót szinte mindíg kombinálva adják, legalábbis a szedés kezdeti szakaszában. Hogy ez mennyire jó vagy rossz, arról igencsak eltérnek a vélemények, de sajnos pánikbetegség esetén nem igazán kikerülhető ez a módszer.
2010. máj. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha csak magában szeded az antidepresszánsokat már lehetnek tőle bajaid!! Sajnos ezek a gyógyszerek magukban is elegendő mellékhatással rendelkeznek.DE sajnos szükség van rájuk.Én is pánikbeteg vagyok és ezeket a gyógyszereket is szedtem még másik kettővel.Sajnos nekem nem sikerült elkerülnöm a mellékhatás okozta gondot. IBS-es lettem / irritabilis bélszindróma, azaz gyulladások a beleim minden részén /. Szóval nem egyszerű eldönteni, hogy mit tegyél.Nagyon figyelj oda és azonnal menj orvoshoz ha valami nem stimmel!!!
2010. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

24 évesen mentem el orvoshoz, mert már aludni sem tudtam, teljesen zizi voltam. Egy kedves doktornő fogadott, akivel sok mindet megbeszéltem, elmeséltem neki az egész életem, mik a gondolataim, mik azok amit érzek, milyen egy roham, ő felírta a Rivotvil-t és a Stimulotont, most pedig a Rivotvil mellett Paroxat kaptam. Stimulotont lassan csökkentettük, megjelent a remegés, ma vettem be az első tablettát , de nagyon szétszór vagyok , és idegesít minden. Azt mondták a nővérek ne olvassak mellékhatásokat...lehet ez ami felzaklatott, de elvileg jó gyógyszer. Nos nekem 20 éve van ez...és most uralkodott el rajtam 3 hónappal ezelőtt.Nekem is tennem kell érte , erősnek kell lennem én is fogytam 50-ről 45-re most felszedtem pár kg-t , vannak jó napok vannak kevésbé jó napok hullámzik a javulási stádium az orvosom megítélése alapján. Tudom nem egyszerű csata,de felismertem elmentem orvosolják. Amikor jönnek a gondolatok le kell írnom egy papírra és így könnyítek az orvos dolgán is könnyebben megért! De orvoshoz kell fordúlni és nem háziorvoshoz,az enyém neurológus 4 évig frontinnal és xanaxal tömöt....én Addiktológiai gondozóba járok!

Milyen tünetek azok amik a Paroxat 20 mg előjöhet, ma vettem be az első tablettát, félek a gyógyszer mellékhatásai miatt!!Kérlek adj tanácsot!?

2010. jún. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
13:43 nekem áprilisban kezdődött az egész nehézlégzéssel aztán pánikrohamokkal...szinte minden második nap rohamaim voltak állandóan az ambulancián kötöttem ki és ott mondták hogy menjek a pszichiátriára....elmentem és elbeszélgettek velem és először felírták a frontint hogy szedjem de az nem nagyon hatott..aztán újból elmentem és ott írták a paroxatot plusz a rivotrilt...azt mondták max fél évig szedjem a paroxatot a rivotlit csak az elején szükséges vele szednem...nos én 2 hónapja szedem a paroxatatot a rivotrilt már egy hónapja elhagytam és én nem igazán tudok róla rosszat mondani mert én nem nagyon éreztem hálisten eddig még olyan erős mellékhatást..talán az elején annyit hogy néha fáradtabb voltam de semmi egyéb..és amióta szedem megszűntek a tünetek szóval nekem bevált..de ez egyénfüggő...de nem kell tőle annyira félned neked se szerintem neked is beválik majd ;)
2010. jún. 26. 18:33
 5/5 anonim válasza:
Sziasztok. November eleje óta szedem a paroxatot. Most kellene abbahagynom, és az utolsó 10 mg-ig rendben is volt a dolog. Hetente 10mg-mal csökkentettem. Szerda van, vasárnap vettem be az utolsót. Azóta az elvonási tünetek megőrjítenek. Szédülés, idegrángás a lábban ( amerre nézek, abban a lábban ) kiborulok mindenen, ideges vagyok, rémálmaim vannak. Nagyon remélem, hogy nem kirívó az esetem, és nagyjából ezek normális dolgok. Most azt találtuk ki a háziorvosommal, hogy lassítjuk a leállást, és kétnaponta dobok be egy felet. Ha tudom, hogy ilyen elvonási tüneteket okoz, nem biztos hogy belemegyek. A szedés alatt nem volt semmi panaszom. A pánikrohamok nem jelentkeztek, jó volt a hangulatom. Kérem, ha valaki van, aki már abbahagyta, írjon hogy normális-e ez az elvonás. Köszönöm!
2011. márc. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!