Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az állandó itthon ülésnek,...

Az állandó itthon ülésnek, nulla mozgásnak, és folyamatos zabálásnak milyen egészségügyi következményei lehetnek?

Figyelt kérdés

Ha valaki hónapokig csak otthon ül, gépezik, csinálja a semmit nagyon keveset mozdul ki, heti 1-2-3x kb, és zabál (főleg éjszaka, zsíros kajákat), annak milyen következményei lehetnek?

Igazából rólam lenne szó.

Volt egy időszak amikor ennek az életmódnak pont az ellentétét folytattam, állandóan dolgoztam és rengeteget sétáltam. Álló, sétáló munkát végeztem. Napi 12 óra minimum. Kevés alvás, a lábaim már szinte alig bírták. Volt egy rosszul létem is, sokszor nyilaltak a lábaim.


Most meg ellustult életmódot folytatok, volt egy időszak amikor eljártam futni stb. de nem bírtam sokáig. Egész nap punnyadok, szinte semennyit se mozgok.

Néha furcsán érzem magam, rossz a közérzetem, légszomjam van, szédülök, fáj a hátam, a fejem és most az előbb éreztem hogy kb 2 percenként erősen ver a szívem, (de a gyomromban éreztem), már attól féltem hogy szívrohamom lesz.


Lehet valami bajom, hogy így élek?

Hízásra nem vagyok hajlamos, de tudom hogy akkor se kéne ennyit ennem mert szinte mindig van valami a gyomromban, unalomból eszek és elnehezültnek érzem magam, ráadásul rengeteget alszok. Brutálisan el vagyok lustulva. Mit tegyek?

Szeretnék fitt, egészséges lenni. Csak az a gond hogy nem nagyon van pénzem egészséges kajákra se.


2017. jan. 16. 16:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Amúgy lehet hogy bélférges vagyok? Mert tényleg nagyon sokat eszek és nem hízok. Mondjuk mindig ilyen voltam, de akkor is gyanús. Régen ráfogtam arra hogy gyors az anyagcserém, de ha annyira gyors lenne nem kb. heti 1-2x járnék wc-re (nagydolog miatt).
2017. jan. 16. 16:46
 2/5 A kérdező kommentje:
Vagy még pajzsmirigy betegségre gondoltam, de mondjuk nem vagyok abban a korban de érdemes lenne kivizsgáltatni?
2017. jan. 16. 16:47
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként napi 10 órát alszok kb, ez a minimum, úgy hogy nem fáradok le. Normális ez?
2017. jan. 16. 16:48
 4/5 anonim válasza:
Minél előbb kezdj el valami mozgásformát,a hónapokig tartó mozgáshiány,súlyos betegségek okozója,ilyen a magas vérnyomás,cukorbetegség és szövődményei(Szívinfarktus,agyvérzés,különböző szívbetegségek)! Először is menj el az orvoshoz a panaszaiddal,megvizsgál ha minden rendben,lassan fokozatosan kezd el a mozgást! Először séta,gyaloglás,kocogás,biciklizés de,mind ezt szép lassan felépítve,nem lehet egyből intenzív sportot elkezdeni! Vedd nagyon komolyan ha nem használod a tested,az izmaid előbb utóbb lassan elsorvadhatnak!
2017. jan. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg fogsz dögleni :O
2017. márc. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!