Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sok ember él nyugtatókkal?

Sok ember él nyugtatókkal?

Figyelt kérdés

Mármint hogy rendszeresen szed ilyesmiket

És aki nyugtatókat szed az kb. olyan mintha drogos lenne, annyi különbséggel hogy nem illegális amit csinál?


2017. jan. 22. 17:30
 1/2 TR75 ***** válasza:

Ez egy érdekes kérdés. Igen, a nyugtató drog, hatása hasonló lehet az illegális cuccokhoz (nem véletlen, hogy használják konkrétan drogozáshoz is).

Ha a drogos alatt azt érted, hogy "függő", akkor erre a válasz nem egyértelmű, mert ahogy az illegális drogok esetében, úgy a nyugtatóknál sem feltétlenül alakul ki hozzászokás. Ráadásul ezt is sokan használják alkalmilag (vizsga előtt, stressz miatt, valamilyen életválságban és ilyesmi). Ők drogosok, ha amúgy nem érzik szükségét, és csak alkalmilag vagy rövid ideig szedik? A drogos drogosnak számít valóban, ha alkalmilag tolja a cuccot, mondjuk évente 3-4 alkalommal? (Oké, utóbbiakra illik az alkalmi droghasználó kifejezés, de a köznyelvben ilyet nem mondanak, hanem csak azt, hogy drogos.)

De amúgy, ha rövid választ szeretnél, akkor nagyjából igen, olyan, mintha az ember fia/lánya drogot szedne, csak épp ez legális.

2017. jan. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Régen szedtem nyugtatót.x időn után úgy voltam minek szedjem.Végül nem szedtem.
2017. jan. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!