Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ki hallott már az antidepressz...

Ki hallott már az antidepresszánsok mellékhatásairól?

Figyelt kérdés
6 éve szedek antidepresszáns gyógyszert,ezalatt 10 kgot hiztam, a hasam olyan,mint egy 9 hónapos kismamáé.Ezenkivűl nagyon rossz dolgokat olvastam róla, pl. szívmegállás meg ilyenek.Ti mit tudtok erről?
2010. máj. 6. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Rengetek rossz mellékhatásról írnak mindenhol!Rengeteg ember szed ilyesmit és nem tudhatjuk , kinek mitől van az egyéb betegsége!Viszont a legrosszabb, amikor le akarod tenni, és jönnek az elvonási tünetek!Egyébként azt is hallottam, hogy max 1 évig szabd szedni ezeket, addig még nem rongálnak!Személy szerint én azt gondolom, hogy mindenről írhatnak mindent,jót és rosszat,mi úgysem tudhatjuk mi az igazság!Jó egészséget!
2010. máj. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most akkor rendesen beparáztam:(ezek szerint,hogy már 6 éve szedem gondolom ez káros nem? Félek abbahagyni,mert attól tartok, visszajönnek a tünetek.Mit tegyek?
2010. máj. 6. 08:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Én már 20 éve szedem őket és bizony nem úsztam meg maradandó károsodás nélkül. De még mindig jobb, mint egy diliházban bezárva élni!Én azt a poklot is megjártam.De kijöttem és elkezdtem magam rendbe rakni az életemet.Ez nagyon fontos, hogy mit tudsz magadon segíteni.Ha jó orvost fogsz ki olyan gyógyszert kaphatsz aminek ha van is de elviselhető a mellékhatása.Persze a betegséged fajtájától is függ, hogy milyen gyógyszert szedj.Magadtól ne hagy abba, mert rosszabbá válhat az állapotod!!Feltétlen beszélj az orvosoddal vagy keress fel másikat!!!!
2010. máj. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.Utolsó válaszadótól még annyit kérdeznék, milyen mellékhatásaid vannak/voltak?

Nekem 6 éve pánikbetegséget diagnosztizáltak, erős, nagyon szapora szívdobogással.Ma már szinte tünetmentes lettem, viszont nagyon félek a mellékhatásoktól.Paroxatot szedek, napi fél szemet.

2010. máj. 6. 09:21
 5/5 anonim ***** válasza:

20 éve sokkal kevésbé voltak korszerűek ezek a gyógyszerek, mint manapság. SSRI-k például biztos nem voltak. Egyébként meg valamit valamiért. Mérlegelni kell, hogy mi a rosszabb: a mellékhatás vagy a pánik.

Elhízásos mellékhatást sosem értettem egyébként. kevesebbet kell enni. levegőtől biztosan nem lehet hízni. Amúgy meg 6 év alatt 10 kg-ot könnyen fölszed az emberek fele gyógyszer nélkül is, legalábbis 30-as, 40-es évei fölött, tehát lehet nem is attól van.

Szívmegállás: azt is olvastad, hogy hány nyilvántartott eset van? Pl esetleg 6 db a 200 millió antidepit szedőből? Meg hogy szívmegállásnak egyéb más oka is lehet, gyógyszer nélkül is simán előfordulhat.

2010. máj. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!