Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizotíp, skizofréniás betegek...

Skizotíp, skizofréniás betegek! Nektek használnak az (SSRI) antidepresszánsok?

Figyelt kérdés
Fura tüneteim voltak, de ezek mellett pánik is volt. Az orvosom azt mondta, próbáljuk meg azt amit azelőtt pánikra szedtem (antidepresszáns). Úgy néz ki használ. Nektek használt ilyen gyógyszer? Vagy csak egy darabig, aztán kiderült, hogy más gyógyszer kell?
2010. dec. 9. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, az is meglehet, hogy később esetleg más gyógyszer fog kelleni. De addig bízzál az orvosodban, és szedd a gyógyszeredet. Én pl. meggyógyultam. 6. éve vagyok teljesen tünetmentes. Egy percig sem gondolkoztam rajta, vajon az orvos mondja a frankót, vagy a szomszédasszony?
2010. dec. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, megbízok benne, ezzel nincs gond, és be is veszem a gyógyszereket.

Csak arra akartam utalni, hogy skizofréniára használ e az antidepresszáns. Utánaolvastam, hogy depresszió is okozhat pszichotikus tüneteket, remélem "csak " attól voltak.

2010. dec. 9. 20:32
 3/7 A kérdező kommentje:
Neked mi volt a bajod? Mit szedtél?
2010. dec. 9. 20:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Csakis kiegészítő szernek. Skizora antipszichotikum kell az aktív szakban , a negatív tünetekre (pl érzelmi elsivárosodás)pedig atipusos antipszichotikum.
2010. dec. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát remélem, hogy elég lesz a mostani gyógyszer.
2010. dec. 10. 12:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne csak reméld. Bízzál benne. De azt is tudd, hogy ennek a betegségnek az enyhébbik válfajából való kigyógyulás is hónapokig, évekig tart. Ugyhogy csak nyugi. Ne tekintsd magad betegnek, és ne akard a gyógyszereidet elhagyni. Ha 6 év, akkor 6 év. Ha lehet a cigit piát mellőzd. Ezek nagyon ártanak. Lesznek rossz napok, és lesznek nagyon jók is.
2010. dec. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én mindent beveszek, amit az orvos ad :) A nyugtatót már elkezdhettem közben csökkenteni, napi 3 volt(0.25-ös frontin), egyiket feleztem, de semmi gond. A cigi miért nem jó? Sajnos rákaptam mostanság :S De mintha érezném is, hogy nem valami jó, ma például nem szívtam, csak este gyújtottam rá, és nem is esett olyan jól, előtte kocadohányos voltam. Inni nem iszok gyógyszer mellett, amúgy se szoktam sokszor, néha egy-két sör, csak ennyit.
2010. dec. 10. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!