Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Huzamosabb ideje nagyon...

Huzamosabb ideje nagyon nehezen alszom el, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Tavaly május óta nehezen és későn alszom el, pedig korán kelek. 6-kor szól az ébresztőm, de sokszor csak éjfél körül vagy utána bírok elaludni, pedig már fél 11-11 körül ágyban vagyok. Amióta fennáll ez a helyzet, csak pár hét szünet volt, hogy rendesen ment az alvás. Este 6-7 óra felé álmos vagyok és fáradt, de mire megfürdök, az egész elillan és pörgök ezerrel. A próbálkozás abból áll, hogy fekszem az ágyban, próbálok megnyugodni, és szinte mindig valamit hallgatok, például eső hangot, tűzropogást vagy alvási meditációkat Youtube-ról, esetleg sorozatot nézek (ez általában sikeres, ha már valamennyire álmos vagyok, de erre nem akarok rászokni). Téli szünet előtt napközben is nagyon fáradt voltam, órákon majdnem elaludtam, de ez mostanra már nincs így. Hétvégén azonban könnyen és hamarabb elalszom, ezért a stresszre gyanakszom, mint a probléma forrására. Szerintetek mit tehetnék? 17/l

2017. jan. 24. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugtató teakeveréket igyál este!
2017. jan. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
22 kor legkésőbb legyél ágyban, vagy tedd amit a #1 válaszoló mondott. Vezesd le a feszültséget vmilyen sporttal (pl. Box, futás). Telefonra van egy Twilight nevű alkalmazás, mellyel a telefonod által kibocsátott kék fényt mennyiségét csökkenttheted. Ezt este aktiválod és könnyebben alszol. Tudom hogy hülyén hangzik, de személyes tapasztalat hogy beválik.
2017. jan. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 sassszem ***** válasza:
Valeria maxot ajánlok.
2017. febr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!