Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Xanax függő voltam, napi...

Xanax függő voltam, napi össz.6 mg, most már este 0.5 mg- ra csökkentve. Teljes elhagyásakor mire lehet még számítani?

Figyelt kérdés

4 hónap alatt sikerült lecsökkenteni egész napi 6 mg-ról esti 0,5 mg-ra. A kezelőorvosom sok tanácsot adott, de ritkán találkozunk. Ellátott tanáccsal, de mivel nem sűrűn tudok vele konzultálni erről, így kicsit tanácstalan vagyok, hogy a teljes leálláskor mire számíthatok. A gyógyszer nem volt kiváltva semmivel, így lényegében akaraterőmre számíthattam. Szeretném végleg letenni.

Van valakinek tapasztalata, tanácsa?



2017. jan. 26. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem csak negatív tapasztalat van. De ne engedd, hogy mások bukása téged befolyásoljon. Tarts ki, ha már eddig sikerült ne add fel, erős akaratod van. Sok szerencsét!
2017. jan. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm igyekszem!

Megosztanád velem, hogy te mit tapasztaltál? Ahogy írod bukás, akkor nem sikerült még megszabadulni tőle?

2017. jan. 26. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:

És van/volt valamilyen betegséged is, amire szedted, vagy csak felírták egy köznapi depresszióra és rákattantál?

6 mg nagyon durván sok, miért csináltad? Hogy maradtál egyáltalán ébren?

Mindenesetre szép teljesítmény, hogy 0,5-ig lecsökkentetted.

Kérdés, hogy mióta szedted, és most hogy érzed magad. A mostaninál már nem lesz sokkal rosszabb az állapotod.

Én 2 max. 3 mg-t vettem be egy nap, de egész napra beosztva... aztán egyik napról a másikra hagytam abba, tehát rögtön 0-ra csökkentettem. Nálam semmi veszélyes elvonási tünet nem jelentkezett, semmi olyan, amit minimális önfegyelemmel ne lehetne leküzdeni.

Persze mindenkinél máshogy zajlik, de szerintem nem kell aggódnod. Csak ne add fel.

2017. jan. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, egy elég súlyos élethelyzeti krízisen estem át, még 2013-ban, és képtelen voltam feldolgozni, akkor írták fel a xanaxot, persze nem ilyen nagy dózisban. Valahogy úgy éreztem, nem segít, és sajnos elkezdtem egyre többet szedni belőle. Igazából teljesen éber voltam, időnként annak örültem volna, ha nem, és végre sikerül kikapcsolnom magam, ezért kezdtem egyre többet szedni, de észrevettem a veszélyt, csak tenni nem nagyon tudtam ellene.

Aztán elkezdtem magamtól majdnem elhagyni, de volt egy nagy megvonási tünet, és egy PM, tehát egy kisroham, epilepsziás, és akkor a mostani új (előtte más volt) orvosom segítségét kértem, hogy segítsen leállni vele, mert így bele fogok halni. Ő segített, kérdezte, hogy mennyire vagyok elszánt, stb. És hogy kell -e valami kiváltó gyógyszer abban is megkérdezett, mondtam, hogy nem, megpróbálom anélkül. Sajnos nagyon nehéz, ahogy elkezdtem csökkenteni, nem is rögtön de fokozott szorongás volt, gyengeség, mintha kicsúszna a talaj, de akkor volt munkám, és az segített átlendülni a nehezén. Most az is segít, hogy van célom, és meg akarom találni a régi valódi önmagam, gyógyszer nélkül. Amikor bajban voltam, volt hogy ittam is alkoholt a xanaxra, de ezt nem rendszeresen, és utálom is.

MOst stabilnak érzem magam, de szorongok, hogy nem lesz így, ha még csökkentem, mondjuk 0.25-re, és ahogy teljesen elhagyom. A fizikai tünetektől jobban félek, mert azt képtelen vagyok kontroll alatt tartani. :(

Nem adom fel! Semmiképpen! Köszönöm a biztatást, és nagyon örülök a sikereidnek, gratulálok! Ez erőt ad nekem!

2017. jan. 26. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!