Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Creatin Kináz emelkedés....

Rajmund1995 kérdése:

Creatin Kináz emelkedés. Miért? Valaki segitsen akinek volt hasonló!

Figyelt kérdés
Nem gyúrok. Soha nem csinaltam semminolyat ami nagyon szetbombazna az izmaimat. Regen gordeszkaztam kiskoromba de ennyi. Most 22 eves vagyok. Es mar egy jo ideje azok a tuneteim jelentkeznek hogy ha nagyobb fizikai munkat vegzek pl cementes zsakok pakolasa stbstb és a lényeg ha vege a napnak es megpihen a testem elkezd razni a hideg es gyengenek erzem magam. Lenyomok egy ilyen kemenyebb napot es utana ket napig hidegrazas gyengeseg. Ha minden nap nyomom akkor sose mulik el. És volt már vervetel a ck 5000 stb. Ha varok 3-4 napot akkor lemegy 300-400 ra es jobban leszek sokkal. A korhazba is fekudtem ezzel de nem tustak miert van. Kerlek segitsetek es ne nezzetek hulyenek ha lehet. Csak olyan irjon akinek volt mar ilyen hasonlo baja. Koszonom szepen :)

2017. jan. 26. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nézz körül a webbeteg oldalon és ott lesznek találatok a témára. Regisztrálni kell, de bárkit beenged nézelődni a reg.. után.


Idézek belőle:


" Mi okozhatja a kreatin-kináz magasabb szintjét? A vizsgálat magas aktivitást mutat: Vázizom károsodás esetén: trauma, izomsérülés (rhabdomyolisis), égés, jelentős megerőltetéssel járó izommunkát (fizikai munka, erős edzés) követően, izomdisztrófia és myositis esetén is. A szívet érintő betegségek során, elsősorban szívinfarktus, szívizom- vagy szívbelhártya gyulladása, izomsérülés során. Szintje magas lehet heveny veseelégtelenség esetén is, de maga a nagytömegű izomsejt károsodás is vezethet gyorsan kialakuló veseelégtelenséghez, ami magas CK értékkel járhat. Magas érték észlelhető pajzsmirigy-alulműködés, központi idegrendszeri vérellátási zavar, stroke esetén is. A laboratóriumi eredmény alapos értékeléséhez az orvosnak szükséges tudnia, hogy a beteg kapott-e a közelmúltban izomba adott injekciót, végzett-e kimerítő fizikai munkát, esetleg van-e más izombetegsége. Bizonyos gyógyszerek alkalmazása is megnövelheti a vérszérum kreatin-kináz aktivitását, mint például az aszpirin, szteroidok, a fibrát csoportba tartozó vérzsírcsökkentő gyógyszerek, furosemid típusú vízhajtó.


Forrás: [link] "

2017. jan. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Lenyomok egy ilyen kemenyebb napot es utana ket napig hidegrazas gyengeseg."


Épp az jutott eszembe, hogy eljárok biciklivel a hegyek közé és kell pár nap mire regenerálódik a szervezet. Hivatalosan is mondanak három nap pihenés szükségességét, miközben regenerálódik az izom.


Azt én is észre vettem, hogy miután több napon keresztül kipihenem magam, utána sokkal nagyobb erőben vagyok. Viszont közvetlen utána kicsit furcsak bizonytalan egynsúly és hasonló érzéseim jönnek pár napig. Viszont ha rendesen kipihenem magam, akkor megint hihetetlen erőt érzek magamban.



Szoktam étrend kiegészítőket szedni, mint pl a CLA kapszula ami izom védőnek mondják. Szedek kretin monohidrátot ami csökkneti az izom fáradást szedek HMB-t ami szintén könnyíti az izom frissülését összeadódva a kreatin monohidrát hatásával. Szedek még L-arginin fokzót, de ez egy természetes anyag a citrulin malát.


Ezekkel kevésbé fáradok ki és teljesen biztonságos szerek ezek. Esetleg ki lehet ne próbálni először csak a kreatint. Az megtámogatja az izom működést. Pontosabban az izom anyagcseréjét segíti elő. Az izom jóval rövidebb idő alatt frissül a javuló anyagcsere miatt.


Egy próbát megérhet. Ha jó lesz akkor nyertél, Ha nem akkor abba hagyhatod. Csak úgy tudod meg ha kipróbálod.


Szerintem az természetes dolog, nem túl edzett izom túlterhelésnél amit leírtál, csak nem mindenkinél jelentkezik azonos mértékben.

2017. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mint ahogy fentebb is írták, a CK plazmaszintjének a változása nagyon aspecifikus érték, így önmagában nem sok információt hordoz, szóval nem kell megijedned. Több mint valószínű, hogy a fizikai kegerőltetés okozza a CK emelkedését (több ilyen esetet is láttam már, és nekem is 3x-os CK-értéket mértek egy rutinkivizsgálás során, mert előző nap egy jó nagyot bicikliztem).

Csak plusz infónak: Lehet fontos információtartalma a CK-nak, ha ott van mellette, hogy meliyk izoenzim emelkedett meg (ezt külön kell kérni, az alap vérkép nem tartalmazza, mert drágább a vizsgálata). Ha a CK-MB emelkedett, akkor az lezajlott szívrohamott vagy korábbi nagyobb anginás rohamot jelez. De mondjuk szívroham diagnosztikájánál is inkább a troponin-I,T szint a hasznosabb.

2017. jan. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat. Rendesek vagytok nagyon. Mind a 3om válasz segitségemre lett szóval köszönöm :). Elmegyek vervetelre elsosorban. 2 valaszolo lehet hogy igazad van es ez tok termeszetes dolog... csak lehet hogy en csinalok belole ekkora problemat sajat magamnak :). Kiprobalom a kreatint is amit a 3 valaszolo mondott :)
2017. jan. 28. 10:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első kettő én voltam. Örülök ha tudtam segíteni.

Egyébként én se tudtam eleinte miért szédelgek utána pár napig, amikor még kicsit edzetlenebbül jókorát tekerek, de aztán rájöttem, hogy ez természetes dolog. Később már gyorsabban regenerálódok, amikor már jobban összeszedi magát a szervezet, de a legalább három nap kihagyás akkor is kell de lehet több is.


Aztán vannak emberek akiket napi 14 órákra is be lehet fogni kemény munkára és meg se kottyan nekik nap mint nap egyfolytában sem, de ez szerintem már a genetikán és a lassan egyre inkább kialakuló edzettségen is múlik.

2017. jan. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!