Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Borzasztóan megy a hasam....

Borzasztóan megy a hasam. Mitcsináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. egy hete beteg vagyok.

Orrfolyással és torokfájással kezdődött.

Az elmúlt.

Kedd este belázasodtam.

Szerdán lázas voltam és vissza jött a torokfàjás.

Csütörtökre ezek a tünetek megszűntek viszont jött a hasmenés és a hányinger.

Nagyon megy a hasam.

Mintha pisilnék.

És nem csillapodik.

Van egy ilyen aszisztens barátunk ő mondta hogy ne szedjek be semmilyen hasfogót mert oké hogy most megakadályozza de később újra vissza fog jönni.

Már próbáltam tegnap a pirítóst dehát nem segített.

Iszok teát,vizet az sem segít.

Ráadásul néha olyan szinten össze húz a görcs hogy le kell ülnöm.

A hasam nagyon "zübörög" tehát így mintha folyna benne valami.

Segítsetek kérlek.

Mit tegyek?

12/L


2017. jan. 27. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jól mondta az asszisztens ismerősöd, ilyenkor nem szabad hasfogót alkalmazni, aminek ki kell tisztulnia azt hagyni kell természetes úton kitisztulni. Viszont ételekkel megpróbálhatod megfogni a hasad, ami nekem általában beválik, az a főtt krumpli, a rizs, a sárgarépa főzve, természetesen mindez fűszerezés nélkül, magában. A pirítós nem biztos, hogy a legjobb választás volt, az nem feltétlenül fogja meg a hasat. Sok folyadékot igyál, hogy ki ne száradj. Ha betartod szigorúan ezt a diétát 2-3 napig, utána el kell múlnia. Amennyiben antibiotikumot szedtél a betegségedre, abban az esetben probiotikumot javasolnék, hogy rendbe hozza a bélflóráidat és mellette ezt a diétát amit leírtam.
2017. jan. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vegyél Immodium -ot.

És egyél natúr joghurtot.

2017. jan. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Van egy ilyen aszisztens barátunk ő mondta hogy ne szedjek be semmilyen hasfogót mert oké hogy most megakadályozza de később újra vissza fog jönni. "


Oltári baromság!


A bél baktériumflóra meg dísznek van mi?


Amíg folyamatos hasmenésed van addig nem tdunak kellő mennyiségben megtelepedni a hasznos baktériumok, csak a hurut ürül és termelődik folyamatosan.


Ha vissza tudna állni a normális bélflóra, akkor elintéznék a nem odavaló dolgokat, hiszen arra vannak! Az immunrendszered 70%-a a beleidben van.

2017. jan. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sőt, amíg hasmenésed van addig a tápanyagok sem hasznosulnak, és nem is szívódnak fel. Sőt ami benned van ásványi anyag só vagy vitamin azt is kimosod a szervezetedből.

Csak legyengülsz, és kiszáradsz.


A vége kórház lesz..


Szedd csak be az immodiumot, és egy nap alatt túl vagy a dolgon.

A többit az immunrendszered megoldja!

2017. jan. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Actimelt ittam tegnap a bélflóra helyreállításához mert az állítólag ugye arra jó.

Változást észre nem vettem.

Most eszek háztartási kekszet.

Délutát pedig kipróbálom a főtt krumplit.;)

2017. jan. 27. 12:24
 6/9 A kérdező kommentje:

És még az lenne a kérdésem hogy ugye sokat kell innom hogy ki ne száradjak.

Jó a sima csapvíz vagy inkább teát igyak?

2017. jan. 27. 12:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Leginkább vizet igyál, de ihatsz mellette teát is. :)
2017. jan. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már nem azért de akkor viccből van ráírva minden hasfogóra hogy ha vírus alapú akkor nem szabad szedni?
2017. jan. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Azt hiszem új rekordot állítottam fel.Utoljára 2szer voltam wc-n reggel :) Viszont a hasam még mindig furcs

2017. jan. 27. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!