Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 15évessen mellrák?

Bella131313 kérdése:

15évessen mellrák?

Figyelt kérdés
A neten utánna kerestem és elég sok tünet eggyezik. A mellembe találtam egypár csomót. Az eggyik mellem eléggé kemény és ha erősebben megnyomom fáj. Komoly a baj? Segítség.😏😏

#Csomók..
2017. febr. 2. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy mellrákod lenne.

Az inkább valószínű, hogy a mirigyeid vannak megduzzadva a melleidben és azt érzed.

Nálam pl. a menstruációt megelőzően szokott előjönni. Meg vannak olyankor duzzadva a melleim, kitapinthatóak a mirigyek benne és még fájnak is. De nincs mellrákom.

Ezek hormonális hatástól vannak.

Én nem aggódnék a helyedben.

2017. febr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem csak a mensi alatt fájjnak hanem mindig érzem a csomókat😣
2017. febr. 2. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Az pedig szintén lehet hormonális, illetve nálad még játszik az, hogy még csak 15 éves vagy, tehát fejlődsz még.
2017. febr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a növekedés meg a serdülés miatt van. No para.
2017. febr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rendkívül ritka, hogy ilyen fiatal korban előforduljon ez a betegség.

Jó, hogy figyelsz magadra, minden nőnek havonta el kell végeznie a mell önvizsgálatát, fontos, és nem nehéz megtanulni.

Pl: [link]

Ha bármi gyanúsat észlelsz, szólj anyukádnak, az iskolai nővérnek, vagy a háziorvosnak, és nem szabad szégyenkezni.


Az önvizsgálatot mindig a menstruáció után kell végezni, amit érzel, az valószínűleg a normális, menstruáció előtti "melldagadás", ez a hormonok miatt van így.

2017. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!