Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Merckformin 500 mg. Az éhgyomr...

Merckformin 500 mg. Az éhgyomri cukrom magas és az orvos ezt a gyógyszert írta fel a mellék hatásai miatt nem merem szedni. Mit tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés

Túlsúlyos vagyok elkezdtem fogyózni 1 hete csinálom egész jól bírom... kötelező ezt szedni?

leletek alapján: éhgyomri plazma glükóz: 6,3

120 perces glükóz terhelés: 6,8

ezek az értékek magasak? ill rosszak?

beszedem én ha kell csak sok orvos dobálózik a receptekkel. meg igazából el se agyarázott semmit. 22L.



#cukor #túlsúly #szedés #merckformin #magas éhgyomri cukor
2017. febr. 5. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, kell szedni amíg az értékek nem javulnak, akkor lehet elhagyni.

6,1 felett még nincs cukorgond de már rizikófaktor amiből könnyen lehet cukorbetegség. Elég ha az éhgyomri rossz. Inzulingond fennállhat már ebből következtetve! Ami kezeletlenül cukorbetegséggé válik. Életmódot válasz ugye? Mert az átmeneti fogyókúra nem megoldás, hanem életmód váltással a diéta hoz hosszútávú sikert.

Segít a fogyásban is a metformin, eleinte amíg fel nem épül a gyógyszer (fel kell építeni a met-eket, eleinte fél szemmel majd 2hét múlva egészre váltani és ha napi 2 a felírt mennyiség akkor napi 1-gyel kezdeni!) eleinte van velük mellékhatás de építve kevesebb és elhagyni is leépítve kell, de ez egy mankó a fogyásban. Ha így felírta akkor kell mert tényleg gond van, ezzel nem szoktak dobálózni!

2017. febr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon Szépen köszönöm válaszod!

Igen életmódot váltottam/váltok

és minden este fél szemet kell bevennem.

Sokan mondják segít a fogyásban de ha egyszer abba kell hagynom a szedését az nem fog hízáshoz vezetni? (persze azután is betartom az "új" életmódot)

2017. febr. 7. 00:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Szívesen! :)

Ha az életmódváltás sikeres, akkor a leépítéses módszer miatt nem szabad okoznia, maximum átmenetileg lehet stagnálás, de ilyenkor a dietetikussal érdemes beszélni hogy átállítják a 160gr-ot 140 vagy 120ra.

2017. febr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Esetleg beszéld meg az orvossal, hogy ketogén diétát kezdtek, csak akkor vigyázni kell, mert annak a napi szénhidrát kerete nagyon alacsony, viszont esélyesen rendbe tudja tenni a cukrot.
2017. febr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!