Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől csíkosak hosszában a...

Mitől csíkosak hosszában a körmeim? Olyan recések a csíkoktól, némelyiken még tűhegynyi bemélyedések is előfordulnak.

Figyelt kérdés
Egyébként rózsaszín mind, nincs rajtuk fehér folt, viszont nagyon régóta rágom. Bár amikor nem rágtam, akkor is barázdás volt. A lábkörmeim is ilyenek, azokat pedig nem rágom. :D
2008. okt. 10. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Szia.

A bordás köröm vashiányra utal.A köröm rágásról próbálj leszokni,mert nagyon csúnya.

Tudom,mert én is nagyon sokáig csináltam.3 éve szoktam le róla.vegyél eröt magadon,és hagyd el ezt a rossz szokást.Sokkal szebb lessz a kezed meglátod.

2008. okt. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb esetben dehidratáltságból eredhet a problémád (gondold át, hogy mennyi folyadékot fogyasztasz és hasnálsz-e hidratáló kézápolókat), de jeezheti az A vitamin hiányát is. (Legjobb A-vitamin forrásaink a belsőségek (tehát a máj, vese, szív), a tojássárgája, a tej és tejtermékek, tengeri halak. Provitaminját tartalmazza nagy mennyiségben a sárgarépa, a paraj, a sütőtök, kajszi- és sárgabarack, sárgadinnye, paprika, általában az erősen sárga, piros, vagy zöld színű zöldségek, gyümölcsök. A paradicsom kivétel, mert a benne található karotinoid típusú vegyület, a likopin nem bomlik A-vitaminra.)

A tűszúrásnyi gödröcskék és a barázdák jelezhetnek azonban betegséget is: A gödröcskék pikkelysömörrel, foltos hajhullással és bőrgyulladással társulhat, a hosszanti barázdák vérkeringési vagy fejlődési rendellenességre utalhatnak.

2008. okt. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egy ve´rvételre,de val. vashia´ny lessz.

Nem hullik véletlenül a hajd is??

2008. okt. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is nagyon sokáig rágtam a körmöm, gusztustalan volt - aztán elmentem egy műkörmöshöz, csinált nekem egy formás, viszonylag rövid kis körmöt francia manikűrrel (nem ragasztott, hanem épített köröm volt). Néhányszor elmentem még, ma már nincs rá szükségem, leszoktam a körömrágástól és (mások szerint is) gyönyörű a kezem. Javaslom, próbáld meg.
2008. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nézd csak, itt le van írva, hogy melyik körömprobléma milyen betegségre utal.

2008. okt. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nincs vashiányom, pont most voltam vérvételen, mert kismama vagyok. A hajam sem hullik. Kézkrémet minden nap használok, mert a házimunkától jól kiszárad (a mosogatószertől pl. ekcémám lesz). Pikkelysömöröm sincs. Akkor mégis mi lehet? Ja, a rágásról többször is leszoktam, de visszaestem. Most pl. 5 hónapja rágom újra, sok a stressz. :(
2008. okt. 10. 13:04
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az utolsó válaszadó által ajánlott linket megnéztem: mind a hosszanti barázdák, mind a gödröcskék összefüggésbe hozhatók az ekcémával. Bár most tünetmentes vagyok, de ha bármilyen vegyszerbe nyúlok, másnapra csupa ekcémás hólyag lesz a kezem. Tehát ez lenne a válasz?
2008. okt. 10. 13:09
 8/12 anonim ***** válasza:

Gomba is lehet.

Ezt a fajtát nagyon nehéz kiirtani.

2008. okt. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ilyen tüneteket tényleg okozhatnak a fentiekben említettek (lehet, hogy alapból a terhesség is valami hiánytünetet vált ki)!

Egy érdekesség:

Ha olyan helyen laksz, ahol alapból magas a víz arzéntartalma(pl. Békés megye északabbi régiói, Gyula környéke) akkor azért csíkos, mert a szervezet a hajon és körmön át képes megszabadulni a bejutott méreg kb 1/3-ad részétől, ez a körömnek jellegzetes hosszanti csíkozatot kölcsönöz. Az én körmeim is enyhén csíkosak, mert nagyon sokat vagyok Békésben, nagymamáméknál és imádom az ottani csapvizet(állítólag az arzéntartalom jó ízt ad a víznek). Ilyen mennyiségtől, ami a csapvízben van a szervezet még nem károsodik kifejezetten! A te esetedben azonban, -ha fennáll ez a lehetőség- a magzatnak okozhat bajt is, kérdezz meg egy orvost erről is!!!

2008. okt. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem, itt nem magas az arzéntartalom, de egyébként is van víztisztítónk. :-) Nem hinném azt sem, hogy gomba, mert egész kicsi korom óta csíkos a körmöm, és mindegyik. Nehogy már gombás az összes, amikor egyébként szép rózsaszínek?!
2008. okt. 11. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!