Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Műtétnél melyiket szerencséseb...

Hasszán kérdése:

Műtétnél melyiket szerencsésebb választani az érzéstelenítés vagy altatás? Személy szerint én nem tudnék dönteni mert altatásnál alapból vagy egy kis rizikó de úgy hallottam, hogy gerincbe adott érzésteleintés után néha előfordulnak derék fájdalmak.

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Inkább a derekad fájjon mint hogy ne ébredj fel. Nem tudom, engem elaltattak 2 éves koromban vakbélműtétnél, de élek virulok.
2010. máj. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen műtétre mész,de engem császároztam,spinális érzéstelenítést kaptam. Nem akarlak megilyeszteni,de nekem nem hatott rendesen,még az infúzióba kaptam fájdalomcsillapítót.Ezek után sem fájt sem a fejem,sem a derekam.A gerinc érzéstelenítésnek semilyen mellékhatása nem volt,betartottam az altatóorvos tanácsát,hogy ne emeljem fel a fejem.Így nem okozott problémát.Ne félj emiatt!
2010. máj. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hat igen de meddig fajjon a dereke.

Azert ha egeszseges eleg kicsi az eselye annak, hogy nem ebred fel!

Baratnomet akkor epiduraltak amikor szult, utana nem tudtak kiszedni a gerincebol.

Gerincsebeszt kellett hivni. Majsnem mutet lett egy egyszeru erzestelenitesbol, de a sebesz addig jatszogatott vele, amig egyszercsak kijott.

Hat koszi.

Mondjuk tuti ez is szelsoseg, epp ugy, minthogy egeszseges ember belehaljon az altatasba.

En altattatnam magam!

2010. máj. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen műtéted lesz, de minden epiduralis érzéstelenítésnél, a gerincvelő esetleges sérülése miatt, fennáll a bénulás veszélye is.
2010. máj. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én inkább altatásnál maradnék.Nemtudom,hogy hányszor műtöttek már téged és,hogy hányszor altattak el műtéteknél,mert azért nem olyan egészséges.

Nekem a kezemet műtötték,akkor elaltattak és én is féltem,hogy nem fogok felébredni,de itt vagyok.. és élek :)

2010. máj. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Térd műtétem lesz. Az orvos szavaiból úgy vettem ki, hogy inkább az érzéstelenítés mellet lenne.
2010. máj. 31. 22:53
 7/12 A kérdező kommentje:
3 szór vagy 4 szer altattak eddig.
2010. máj. 31. 22:55
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Érzéstelenités. Itt nem az a kérdés igazából,hogy neked melyik kényelmesebb,hanem hogy melyiknél kisebb a rizikó. Érzéstelenités után bénulás- ez csak kering az interneten,affelé urban legend,mindenki ismer valakit akinek a szomszédja kisfiának az unokahuga igy bénult le..

Erre 0.0000000000000000000000000000000000000000001 % az esélyed, az altatás rizikósabb de egy egészséges embernél nem jelent problémát áltlaában.

Ezért javasolják az orvosok is az érzéstelenitést,az altatás már ha szabad igy fogalmaznom "elavultnak" számit az érzéstelenitéssel szemben,aminek gyakorlatilag semmiylen rizikófaktora nincsen,maximum hányás fordulhat elő ha utána felkesz,felemeled a fejed. Ezt viszont az orvosok előre közlik vele,hogy mivel jár ha igy teszel.

2010. máj. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Volt már részem helyi érzéstelenítésben is bár az a műtét eléggé fájdalmas volt, de végig néztem. És a hülye fejemmel ezt is végignézném. :D
2010. máj. 31. 23:06
 10/12 anonim válasza:

Tavaly decemberben estem át egy urológiai műtéten, amelynél egy rosszindulatú daganatot távolítottak el. Az altatóorvos felvázolta a két lehetőséget altatás vagy érzéstelenítés. Elmondta mindkettő előnyeit és hátrányait is. Az érzéstelenítést választottam. Semmi komplikáció nem volt. Délelőtt fél 9-kor kaptam meg az injekciót, amelynek a hatása este 10 körül múlt el teljesen. Egy napig nem volt szabad felkelni -természetesen a műtéti seb miatt is- a fejfájást megelőzendő. Az injekció beadásakor egy apró szúrást éreztem, majd nem sokra rá deréktól lefelé semmit nem érzetem. Amikor a műtőssegéd az operáció végeztével átrakott a műtőasztalról "szállító ágyra", meg sem érzetem, hogy a lábaim a kezében vannak. Furcsa volt. Nagyon féltem ettől, hisz én is altatásra készültem, de mégis ezt választottam, de nem volt gond. Természetesen furcsa volt, hogy a műtét ideje alatt fenn voltam, de sikerült jót beszélgetnem az egyik műtőssegéddel. A derékfájdalom jelentkezett nálam is, amely természetesen lehetett az egész napi fekvéstől is. Természetesen nem volt kellemes, de ki lehetett bírni. Nem egy ismerősöm esett már át térdműtéten, akik szintén érzéstelenítésben részesültek és nem volt rossz tapasztalatuk.

Mielőbbi gyógyulást!

2010. máj. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!