Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Enyhe klausztrofóbiám van?

Enyhe klausztrofóbiám van?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap a barátommal játszottunk csiklandozósat és aztán lefeküdtünk az ágyra és szorosan magához ölelt (nem úgy szorosan hogy nem kaptam levegőt csak alig tudtam mozdulni) aztán éreztem hogy kezdek rosszul lenni és mondtam neki hogy engedjen el de nem engedett el és úgy éreztem hogy bármit megtennék hogy kiszabaduljak de elég volt erősen ellökni magamtól aztán elmondtam neki hogy rosszul voltam és egyből bocsánatot kért azóta nem is csinált ilyet... ez most csak azért volt mert kényelmetlenül éreztem magam vagy klausztrofóbiám lenne? mert semmi lifttől meg alagúttól meg semmi ilyentől nem félek csak ha belegondolok hogy olyan helyen vagyok ahol alig lehet megmozdulni elkap a "rossz érzés".. ez mitől lehetséges? válaszokat előlre köszönöm!

2017. febr. 8. 18:30
 1/2 anonim válasza:

Szia!


Ez szerintem klausztrofóbia, amely bármikor kialakulhat. Attól félsz, hogy nem fogsz kiszabadulni, nem tudsz megmozdulni, stb.

Attól hogy pl. nem félsz az alagútban, attól még lehetsz klausztrofóbiás,

És ez a félelem nem mindig jön elő, ha zárt térben vagy, sajnos nem tudhatod mikor jön rád.


A nagymamámnak is ez van, két éve HÉV-vel utazott, annyira tele volt, hogy még az ülések közé is beálltak, elkezdett remegni, izzadni, kiabálni, kaparni az ablakot, stb. (nem én voltam vele, de elmesélte milyen volt).


Kérdezd meg az orvosodat, hogy mit javasol, nem akarok rossz tanácsot adni!! :)

2017. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Még csak most láttam a válaszodat és köszönöm azóta se történt még semmi de ha újra lesz valami majd elmegyek vele orvoshoz hogy mit mondd.. :D
2017. jún. 7. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!