Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ahogy sok ember ropogtatja az...

Ahogy sok ember ropogtatja az ujjait, az nem káros a csontokra, izületekre?

Figyelt kérdés

2017. febr. 12. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
5%
De, mert elkopnak a porcok, csontok ahogy "dörzsölődnek" egymáshoz.
2017. febr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag, nem.
2017. febr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Én is azt olvastam, hogy nem, csak a légbuborékok miatt ropog.
2017. febr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Porcok és csontok dörzsölődnek egymáshoz... Jó duma, jót nevettem :) Te se tanultál anatómiát kedves első.


Egyébként egy Donald L. Unger nevű amerikai orvos 60 éven keresztül rendszeresen, minden áldott nap ropogtatta az ízületeit a bal kezén, a jobbon viszont soha. Az ezután elvégzett vizsgálatok azt mutatták, hogy a több mint fél évszázados ropogtatás az égvilágon semmilyen elváltozást nem okozott.


A hang, amit ilyenkor hallunk az ízületi folyadékban keletkező gázbuborékok kipukkanása. Semmilyen káros hatása nincsen.

2017. febr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
5%

Oké okoska bocsánat hogy leirtam ahogy en tudtam!! De mivel te most leirtad igy mar tudom hogy gazbuborek keletkezik es az pukkanik szét.

Imadom az ilyen okoskodó embereket es orulok hogy megtudtalak mevettetni.

Tudod en mindenkitől azt hallom hogy bem szabad ropogtatni. Mèg aki ért hozza az is. De te vagy a professzor akkor.

2017. febr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem dörzsölődik ott semmilyen porc, meg csont. Az is bizonyítja többek között, hogy kiroppantás után nem megy azonnal megint, holott kéne, hiszen a csont ott van.

Én kb 25 éve ropogtatom őket és semmi bajuk.

2017. febr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy káros, én kb. 20 évvel ezelőtt kamaszként rendszeresen ropogtattam az ujjaimat. Naponta többször is, finoman csináltam, de mégis pár év után fájni kezdett itt-ott egy-egy ponton. Aztán abbahagytam, megijedtem, hogy tartós károsodást okozok. El is múlt szépen a fájdalom. Már nem emlékszem mennyi idő alatt, de talán 1 héten belül, tehát elég hamar. Azóta nem csinálom.
2018. nov. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!