Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vese mitől mehet tönkre?

Mgfzjbfgjjm kérdése:

A vese mitől mehet tönkre?

Figyelt kérdés
Anyukám mindig azt mondja hogy nemászkáljak mezítláb mert tönkre megy a vesém ! Van benne igazság?

2017. febr. 12. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szó szerint kell érteni, hogy ma még jó holnap már nem. Van igazság alapja, mert ha felfázol akkor a vese sínyli meg.
2017. febr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól nem megy tönkre, csak fokozott vizelési inger jelentkezik. A vese általában fertőzésre visszavezethető vesegyulladástől, mérgezéstől mehet tönkre.
2017. febr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szóval akkor nem áll fenn a veszélye igaz?

Mert igy fertőzést nem tudok elkapni nem?

2017. febr. 12. 14:49
 4/6 anonim válasza:
Sokan vannak tévedésben hogy nem megy tönkre hamar a vese. Sajnos de, és ezt tapasztalatból írom, mindig figyeltem magamra nem mászkáltam zokni nélkül. Nem volt vesegyulladásom, sem bármilyen fertőzésem mégis most ott tartok hogy dialízisre kell járnom. Nagyon sok esetben nem tudják, hogy mitől megy tönkre, nekem pár hónap alatt 16% lett a vesefunkcióm. Szerintem hallgass anyukádra.
2017. febr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Zokni nélkül felfázhatsz. A felfázástól lehet olya urológiai gyulladás, amitől gyakran jársz pisilni, de ez csak egy tünet. Ez a gyulladás rámehet a vesédre, amitől hosszú ideig tartó enyhe gyulladás lehet, aminek nincs külső tünete, de lassan roncsolja a vesédet, kevesebb működő sejt lesz benne.
2017. febr. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fűtött lakásban miért fáznál meg? Én is amint hazaérek egyből dobom le a zoknit és reggel kb azt veszem fel utoljára. Attól, hogy kinnt hideg van bennt nem fázol meg, nálunk pl. 20 fok van a lakásban. Tavsztól meg már kinnt is lehet nyugodtan. Mezítláb lenni egészséges. 20/L
2017. febr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!