Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit takar ez a vagdosom magam...

Mit takar ez a vagdosom magam kifejezés pontosan manapság?

Figyelt kérdés
Régen voltak akik felvágták az ereiket, öngyilkossági szándékból. Volt, aki elvérzett, volt aki életben maradt. De nem egy mindennapos dolog volt, most viszont rengeteg kérdést írnak ki erről?
2017. febr. 13. 20:48
 1/6 anonim válasza:
100%

Nem az ereket vágják át, főleg mert rengetegszer csak figyelem felkeltés a cél.

Bőr felsőbb rétegeit durvább esetekben a húsig... kisebb így az elvérzés esélye.

Olyan helyekre kell gondolni mint pl. comb alkar külső része és már láttam felkaron is...Nem feltétlen élet veszély de nyomot hagy

2017. febr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Sok tini felvágja az ereit mert nem kapja meg anyucitól meg apucitól az Iphone7-et..viccen kívül, manapság a divatmajmok vagdossák magukat. Mondok is rá egy pl.-t..Van egy osztálytársam aki olyan mint a pszihopata. Neki osztályon belül van 2barátnője..Az a másik 2csaj azért vagdossa magát,hogy "menő" legyen az első csaj szemébe. Sokan pedig sajnáltatásból csinálja...Bár azt nem értem,miért így akarják magukra felhívni a figyelmet..vagy mi ebben a jó. Én szégyelném,ha vagdosnám magam csak azért,mert a másik is..
2017. febr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tényleg azért, hogy felhívják magukra a figyelmet?

Ez nagyon gáz. Semmi értelmét nem látom. Ez butaság.

Azt hittem, valami komoly dolog. Akkor ez csak egyfajta "tetkó" :)

Gyönyörű lehet a heges karjuk. főleg, hogy ez nagy valószínűséggel megmarad...

2017. febr. 13. 21:41
 4/6 TR75 ***** válasza:
100%
Sokan nem figyelemfelhívásból teszik, éveken keresztül csinálhatják úgy, hogy senkinek nem tűnik fel. A legtöbben szégyellik is, és nem mutogatják, nem dicsekednek vele, azután sem, hogy abbahagyták.
2017. máj. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok az az erőszakos típus, de úgy felrúgnám azt aki elkezdi hogy "azért vagdossa magát mert nem kapta meg anyucitól az iphonet" hogy a nem létező tökeit hányná ki a szerencsétlen.

Akik komolyan csinálják ezt, és nem csak végighúzzák gyengéden a kést a bőrükön azoknak nem ez a probémája. (Bevallom én az utóbbi kategóriába tartozom, de nekem ez stresszelvezetés, semmi más, és úgysem hagyok nyomot, úgyhogy kinek is ártok ezzel? :D)

Általában a lelki fájdalmak elnyomásában segít a fizikai fájdalom (legalábbis elt hiszik) ráadásul ha megsérted magad a szervezeted elkezd eldorfint termel, azaz boldogsághormont, ezért lehet egyeseknek jó érzés utána. Olyan eufórikus, kissé izgatott állapothoz hasonlítható.

A vagdosom magam kifejezés azt jelenti, hogy látható, NEM halálos sebeket ejtenek magukon, egyfajta segélyhívásként, vagy egyszerűen stresszvelezetésként, elvégre közben nem gondolsz semmire.

Remélem segíthettem ^^

2017. dec. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
89%
Elég nagy tulzas ez az anyuci apuci nem vette meg az iPhone-t kifejezés. Igazából ezzel tudnak a legjobban felcseszni. Én is vágdostam magam, de soha nem mutogattam, most is szégyellem a hegeket, meg is bántam, hogy tettem de tudojátok rengeteg olyan pillanat van amikor az ember már nem lát más esélyt, csak ezt. Ameddig nem tudod senki sztoriját, ne ítélkezz.
2018. jan. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!