Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A lúdtalpra való hajlam lehet...

A lúdtalpra való hajlam lehet genetikai eredetű?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem,mert minden olyan tényező ami segíti a létrejötté az egyik embernél lúdtalpat okoz a másiknál nem.


Rossz cipők,nagy súlyokkal való edzés,kevés mezítlábas sport-nem mintha azok nem lennének lúdtalpasak.


Szóval miért van az,hogy valakinél kialakul míg másnál nem ha ugyan olyan hatások érik a lábát?



2017. febr. 15. 16:31
 1/5 A kérdező kommentje:

Akinek van annak élete végéig tornáztatni kell majd a talpát?

Sportolni,guggolni súllyal már nem is érdemes lúdtalppal?

2017. febr. 15. 16:37
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
A döntő többségben genetika. Kivételes esetekben nemtörődömség is okozhatja.
2017. febr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Az ember teste egyenetlen talajon mezítláb gyaloglásra van tervezve. Nyilván a genetikának is lehet szerepe, de nem annak vannak "rossz génjei", aki lúdtalpas lesz, hanem annak "jók", aki nem lesz az. Nem rendeltetésszerű használat minden rendszert hazavág. Az emberek 3/4-edének krónikusan el van mozdulva a keresztcsontja, és a szervezet ezt kompenzálja gerincferdüléssel és lúdtalppal.


(egy csontkovács)

2017. febr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nem feltétlenül tart egy életen át a lúdtalp. Kiskoromban enyhén lúdtalpas voltam, de kinőttem. Bár nekem a rosszul záródó szívbillentyűm is helyre jött, mire abbahagytam a növést.

Csak az asztmát nem nőttem ki.

2017. febr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én bedőlő bokával születtem. Ezért kialakult elég hamar a lúd talp vagy ezzel születtem nemtudom, mivel nem emlékszem olyan pillanatra, amikor ne lett volna így. Aztán óvodába ortobéd cipőkkel tornával meg mindennel a bedőlő boka visszaállt, de lúdtalpam még mindig van. (Igen genetika hajlamom is van rá.)
2020. nov. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!