Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Már csak ahhoz van kedvem,...

Már csak ahhoz van kedvem, hogy lejöjjek az életről, teljesen demotivált vagyok, mit csináljak ez ellen?

Figyelt kérdés

Általában január végefelé, február elején szokott évente elég mély depressziós időszakom lenni, nem tudom, miért így vagyok bekalibrálva, de ez óriási hátrányt jelent számomra. Ilyenkor magamba fordulok, csak a problémákon tudok agyalni, azon gondolkodom, hogy kiskoromban azt tűztem ki magam elé, hogy én milyen komoly pályafutást futok be (szakmailag!), és ilyenkor mindig azt érzem, hogy még mindig egy sz*ros kis senki vagyok, egy felesleges kis szürke nulla (egyébként általában nem így gondolom). A mai nap már odáig jutottam el, hogy elmentem edzeni - hátha az segít -, ilyen időszakban valahogy nincsen kedvem csoportos edzésekre járni (küzdősport edzésekre gondolok, ami elég régóta az életem nagy részét kiteszi), ilyenkor magányosan, kicsit elvonulva alapozok szabad súlyokkal... De ma edzésen annyira f*s hangulatom volt, hogy végig sem csináltam az edzéstervemet, ledobtam a súlyokat, és szépen haza mentem... Soha nem volt még ilyen! Ja, az meg a másik, hogy már azon gondolkodom, hogy felvágom az ereimet... Így hazafelé jövet eszméltem rá, hogy nekem valami elég nagy problémám van... Az a baj ezzel, hogy ez a munka rovására megy, meg egyéb célkitűzések rovására, és ezzel a motiválatlansággal nagyon megnehezítem a saját életemet ilyenkor, még hosszútávon is... De esküszöm, semmi energiám nincsen, inkább egyedül ellennék a gondolataimmal otthon mondjuk egy jó 2 hónapig... Az evés sem megy, mert hányingerem van, inni sem nagyon tudok, mert kihányom... Tényleg, amiket nagyon szerettem, sportolás, csoportos tevékenységek, barátokkal való csavargás, olvasás, stb... A utóbbi egy héten még ezekhez sem volt egyáltalán kedvem... És persze jönnek elő a régi sérelmek, a múlton rágódok folyamatosan, pedig ezeken már elvileg rég túltettem magam... Mit csináljak ez ellen? Ezt okozhatja valami vitamin/tápanyag hiány? Vagy lehet, hogy ennyire rossz hatással van rám a napfény hiánya? Ha tényleg a napfény hiánya az oka, akkor mit csináljak?? :D Nyaralni nem mehetek el, mert áll a munka a munkahelyemen, szabadságra nem tudok elmenni, amúgy is február végén államvizsgám lesz - de jó, még arra sem tanultam egy kicsit sem, csak előveszem az anyagot, aztán mindig félreb*szom... És most kezdek furcsálódni ezen, mert alapvetően nem vagyok ilyen, jó kedélyű, hülyülős, kattant, vidám ember vagyok.. :D Mi a fenét csináljak? Mert az öngyilkosság - ha racionálisan gondolkodom - nem túl ideális megoldás, pedig a szívem azt sugallja, hogy csináljam... A válaszokat előre is köszönöm!


26/F



2017. jan. 31. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Még senki nem mondta, hogy fényszegény időszakban erős fény mellett kell élni, este erős lámpafény mellett kell olvasni, esetleg hosszabb időn át (1/2-1 óra) csukott szemhéj mellett erős lámpafénybe kell nézni, mert az normalizálja a melatonin hormon anyagcserét és mérsékli a depressziót.
2017. jan. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a hangulatod előidézheti és fokozni tudja az is ha a környezetedben sokan depressziósok. Vagyis nem csak az ásítás ragályos, hanem sok más érzés is. Ha jobb időkben jön rám hasonló érzés akkor el szoktam menni egy rövid kirándulásra, például a viszonylag közeli bakonyi vadonba vagy Ausztriába. Bár szegényesnek tűnnek például a bakonyi falvak, ahogy sok más falu is az országban, viszont a mentális atmoszférájuk meg mégis meglepően jótékony hatásal van az ott tartózkodóra. Valahogy szabadabbak, jobban szimbiózisban élnek a természettel vagy nem is tudom hogy mondjam. Plusz még a levegő is jobb, nem csak több az oxigén és kevesebb a CO2, hanem sok negatív iont is tartalmaz. Valószínű a napfény is nagyon hiányzik neked.

Az iparvárosok "művilága" nem túl jókedvre derítő hatású.

Öngyilkos ne légy, hanem azt dobd el az életedből amiről úgy gondolod hogy megkeseríti. Én például teljesen felkészültem arra hogy az ismert aranymezőkre elcsavargok és az ottani nyugdíjasok közt fémkeresővel aranyrögöt keresek és olyan kiegyensúlyozott leszek mint Krokodil Dundde a játékfilmben. Vagyis minek nekem a város ha nem az a top, nem mindent ad meg, például a szabadság érzését sem.

Öngyilkosság helyett elcsavarogsz a trópusi üdülőparadicsomokba, pálmafás tengerpartokra, bikinis lányok közé. Sok ismerősöm tette ezt és nem bánták meg. Azt bánták meg hogy a rossz éghajlatú vén Európának is a keleti blokkjában sínylődtek azelőtt.

Ja és végül egy idézet:

"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."

(Bob Dylan)

Vagyis te sem attól fogod sikeresnek érezni magad ha minél jobban kereső szakmában kidolgozod a beledet. Mert abban az esetben én is kudarcnak éreztem az életem.

2017. jan. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
lejöjjek az életről??????????
2017. jan. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az írásodból az jön le, hogy az unalom és a fásultság miatt fordulnál magad ellen. Ilyen hülyeséget meg ne próbálj, ismerek embereket, akik a valódi földi poklot megjárták, de mégse fordultak maguk ellen, hanem talpraálltak. Javaslom, hogy kezdj el rendszeresen futni, a depresszió ellen sokat segít és mentális tartást is ad.
2017. febr. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#2: uh, hányszor gondoltam erre! Krokodil dundeeskodni... :D Igazából nem azért érzem ilyenkor magam kis senkinek, mert nem keresek jól, igazából azt sem mondhatom, hogy alacsony lenne a fizum a magyar átlaghoz képest, ergo nem a pénz miatt... Csak arra gondoltam régen, hogy ilyenkor már van "nevem" a szakmában, de az a helyzet, hogy mostanság jövök rá, hogy pályát tévesztettem... 26 évesen, remek, elég szánalmas.. :D Mindegy, elkezdtem egy olyan szakmát tanulni, amitől mindig óva intettek (mert "Azzal nem lehet jól keresni!"), de kamasz korom óta nagy álmom. Év elején tök motivált voltam, az utóbbi hetekben meg inkább kedvem lenne lejönni az életről.. Nem tudom, miért. És valamiért az exek jönnek elő a gondolataimban, ami méginkább levisz az életről. Igen, lehet, kéne egy új nő... Te atyaég, az utóbbi időkben mennyi lányt utasítottam vissza szimplán csak azért, mert nem volt kedvem az egészhez, meg volt valami rossz megérzés (más meg már ugrálna örömében, hogy ilyen csajok jelentkeznek nála). Emiatt szintén egy darab xarnak érzem magam, hogy nem mentem bele egyik kapcsolatba sem, de az a helyzet, hogy az legfrissebb exemnél (szeptemberben szakítottam vele) pont ez volt a baj, hogy már az elején rossz volt a megérzésem vele kapcsolatban, de összejöttem vele, mondván, hogy jaaaj, nem kell ennyire beképzeltnek lenni, menjünk bele abba a kapcsolatba, öröljünk, hogy valaki kíváncsi rám, másra még a kutya sem néz... Jól meg is szívtam! :D És elvileg ezt már kihevertem, de most a depresszió előhozta belőlem. Mindegy, ilyen hülyeségeken szoktam mostanság agyalni, és estefelé, amikor lefekszem, úgy alszom el, hogy bárcsak ne kelnék fel többet... Elég rossz. Tudom, jönnek mindjárt a kommentek, hogy jaj, de másnak mennyivel több baja van... Hét ez az! Nem értem, hogy miért estem ilyen komoly depresszióba... Egyébként versenyszerűen sportoltam anno, a motiváltságom egyébként mindig így év elején hagy alább, pont ebben az időszakban, de nem szokott ennyire durva lenni. Valahogy kéne kezelnem...


#3: Igen. Nem hallottad még ezt a kifejezést? :)


#Utolsó: Mondom... Szoktam sportolni... Most valahogy ahhoz is nagyon durván demotivált vagyok. Meg ebben a szmogban futni? Nem túl egészséges.


Egyébként most már jöhetne egy kis napsütés... Igazából az segítene... Meg le kéne költöznöm valami mediterrán, trópusi, vagy valami még melegebb éghajlatban lévő országba.. :)

2017. febr. 1. 14:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Nemsokára jobb idő lesz, ki kell várni és el lehet kezdeni a sportot újra.
2017. febr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Meg kezdhetne kitolódni ez a korai sötétedés... Szerintem lépek a Dominikai Köztársaságba, vagy Kubába :D
2017. febr. 2. 17:22
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig tök jófejnek tűnsz, kár lenne ha meghalnál. Komolyan. :)
2017. febr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és ma már sütött a nap, és szinte "meleg" volt.. szóval igazán nem panaszkodhatsz. :)
2017. febr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
És tegnap még elmentem sportolni is (ligetes területen futás, utána crossfit), legyilkoltam magam, kezd visszajönni az életkedvem... Lehet, hogy tényleg a rossz időjárás van rám ennyire rossz hatással. Szerintem a következő célom az lesz, hogy összegyűjtök egy kis pénzt és kizúzok Közép-Amerikába. Btw tényleg jó fej vagyok! :DDDDD
2017. febr. 4. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!