Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 45-60 közötti pulzus betegségr...

45-60 közötti pulzus betegségre utalhat?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat szédelgek, néha a levegő is nehezebben jön. Olvastam, hogy ezeket mind okozhatja az alacsony pulzus. Most kétszer mértem meg, 50-51-es értékeke jöttek ki. Ez már az a kategória, ami okozhatja ezt?
2017. febr. 18. 11:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem, az teljesen normális pulzus


menj orvoshoz és ne fogyókúrázz eszetlenül!

2017. febr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Most is szédelgek. Nem mondanám, hogy fogyókúrázok. Normálisan eszem, igyekszek sokfélét, változatosan enni és edzőterembe járok. Szakszerű segítség igénybevétele is folyamatban van. Viszont nagyon bosszantó, hogy nem tudom mitől szédülök most is...
2017. febr. 18. 11:32
 3/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk a dolghoz tartozik, hogy magasvérnyomásra szedek gyógyszert. Elmegyek szerintem mindenképpen egy kardiologushoz kivizsgálásra, csak nagyon távoli időpontot fogok kapni.
2017. febr. 18. 11:33
 4/11 anonim ***** válasza:
háziorvoshoz menj!
2017. febr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50,de inkább 60 alatt már alacsony pulzusról beszélhetünk. Ez okozhatja a szédülést is. Mit szedsz a vérnyomásodra? Nem béta blokkolót?
2017. febr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ezt írják róla:


" amely a szelektív béta-receptor gátló hatóanyagok csoportjába tartozik"


Erre gondolsz?

2017. febr. 18. 15:10
 7/11 A kérdező kommentje:
Most utána ovlastam a béta blokkolós dolognak. Régen sem volt olyan nagyon magas vérnyomáson, úgy 140-150 közötti volt. Az utóbbi félévben tértem át és még most is az egészséges táplálkozásra (közben -20 kg kb), illetve úgy 1 hónapja sportolok. Ennek hatására a vérnyomásom mostanság 120-140 közötti a gyógyszerrel. Érezhetően csökkent 10 Hgmm-el körülbelül. Lehetséges szerintetek, hogy emiatt a csökkenés miatt a gyógyszer "túldolgozik" és emiatt alacsony a pulzusom? Olvastam, hogy valakinek magas pulzusra írták fel. Mindenképpen beszélek orvossal erről a jővőhéten csak fúrja az oldalamat a kíváncsiság.
2017. febr. 18. 15:37
 8/11 anonim ***** válasza:
A béta blokkolók egyik hatása csak a vérnyomáscsökkentés. Jelentősebb a pulzuscsökkentő hatása. Érdemes lenne beszélni az orvosoddal,hogy a pulzusod alacsony. Elképzelhető,hogy másfajta vérnyomáscsökkentő kell, vagy ezt le kell felezni. Mindenképpen menj el hozzá,mert az alacsony pulzusszám nem jó.
2017. febr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Alacsony pulzus az nem fog szédülést okozni, hanem az alacsony vérnyomás. (Meg még pár másik dolog)
2017. febr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9! Már hogyne okozhatna!!!
2017. febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!