Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet laktózérzékenység?

Ez lehet laktózérzékenység?

Figyelt kérdés

Tej ivás után mindig jelentkezett nálam puffadás, néha pedig hányingerem és hasmenésem volt, ezért gondoltam kipróbálom a laktózmentes tejet. Azután enyhültek a tünetek, nem volt már hasmenésem de néha még mindig rosszúl leszek attól a tejtől is, szóval azt nem tudom, hogy akkor ez most laktózérzékenység -e, hisz akkor nem kéne, hogy a laktózmentestől rosszúl legyek. Más tejterméktől nem nagyon vagyok rosszúl, a joghurt még néha rossz, meg ha több sütit eszek, de sajttól, vajtól, tejföltől még nem volt bajom.

Amúgy imádom a tejet, és ha nem vagyok nagyon rosszúl a tejtől, akkor ártok magamnak azzal ha iszom? Vagy érdemesebb leállnom vele teljesen, még a laktózmentessel is?



2017. febr. 18. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor laktóz mentes tejet ittál akkor a más laktóz tartalmú termékekről is leálltál pl tejföl,joghurt,fagyi,palacsinta stb?
2017. febr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen lehet. Egyébként én úgy vagyok laktózérzékeny, hogy nem is gyanakodtam rá, nem volt nagyobb gondom. Végül a körzeti úgy gondolta, hogy érdemes lenne azt is kivizsgálni és akkor derült ki. Párom is így járt. Rengeteg embernek van, aki nem tud róla, vagy annyira nem veszi figyelembe a tüneteket. Sajnos az orvosok ritkán vizsgálják ki.
2017. febr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem álltam le róluk, de nem minden nap iszom tejet, és általában csak tej ivás után szokott jelentkezni rosszúllét, legyen az laktózmentes vagy sima tej. Ezért gyanakodtam arra, hogy valami enyhébb laktózérzékenységem lehet, hogy csak a sima tej okoz gondot, csak akkor tényleg nem tudom miért van ugyanaz a laktózmentes tejnél is.

Egyébként nem tudom lenne -e értelme kivizsgálni, mert elviselhetőek a tünetek csak néha idegesítő.

2017. febr. 18. 21:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes, mert pl. nagyon ciki volt amikor reggel ittam egy tejáskávét, aztán a munkahelyen meg minden bajom volt.

Legalább tudod, hogy mi a gond..

2017. febr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, akkor lehet, hogy elmegyek egy ilyen vizsgálatra aztán ha kiderül valami, hallottam ilyen cseppekről amiket étkezés előtt kell bevenni, lehet, hogy az orvos ír majd fel. Azután már csak elmúlik minden.
2017. febr. 18. 22:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a laktozmentestol is bajod van lehet allergia kezd kialakulni.Anno gyerekkent en is ugy kezdtem,hogy hol volt bajom tole hol nem.Eloszor azthittek laktoz erzekeny vagyok,de miutan azt sem birtam enni,illetve a tunetekbol kikovetkeztettek,hogy kazein allergiam van.
2017. febr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!