Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet valaki anorexiás?

Hogy lehet valaki anorexiás?

Figyelt kérdés
2017. febr. 19. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy testkép zavara alakul ki. Kialakulhat amiatt, mert esetleg korábban valóban volt túlsúlya, majd pedig amikor eléri a normál testsúlyt, még akkor is kövérnek látja magát.

Vagy pont, hogy eleve nem volt túlsúlya, csak maga elé állít egy olyan képet, amilyen akar lenni, ami egyáltalán nem normális, mert túl sovány. És ő hiába is néz tükörbe, akkor sem fogja soha jól felismerni a dolgokat, látnia önmagát.

Ez egy pszichés probléma, amivel szakemberhez kell fordulni.

2017. febr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De hogy lesz ilyen sovany nem eszik vagy hánytatja magát ?
2017. febr. 19. 15:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha hánytatja is magát, akkor azt már bulimiának hívják. Ők általában hirtelen az éhség hatására nagyon sokat esznek, aztán pedig hánytatják magukat.

Az anorexiás simán éhezteti magát. Ha eszik is, akkor nagyon minimálisat, gyakorlatilag a szervezet működésére károsan hatóan keveset.

2017. febr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És körülbelül mennyi ideig éhezteti magát mondjuk hogy 15 kilot lefoggyon ?
2017. febr. 19. 15:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Semennyit nem kell! Senkinek nem szabad éheztetnie magát!

Ha valaki kövér, és nem annak érzi magát, hanem tényleg az, az forduljon dietetikushoz, aki ajánl a korának és súlyfeleslegének megfelelő étrendet, illetve megfelelő mozgásformát. És akkor egészségesen le tud fogyni.

Én betegség miatt igen kemény diétára lettem fogva, nem koplaltam, csak egy csomó ételt nem ehettem a betegségem miatt, illetve a betegségem miatt sokat hánytam és ment a hasam, 3 hőnap alatt lement 15 kg, viszont az immunrendszerem úgy taccsra került, hogy kétszer kellett műtétet halasztani, mert úgy nem tudtak megműteni.

De egészséges diétával és testmozgással is pár hónap alatt simán le lehet adni ezt a súlyt, csak utána tudni kell megtartani is, ami még sokkal nehezebb, mint leadni.

Szóval ne akarj koplalni!

2017. febr. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez nem egyik napról a másikra, hanem fokozatosan alakul ki, és magadon nem is érzed vagy nem tudom...
2017. febr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!