Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet hogy anorexiás vagyok....

Lehet hogy anorexiás vagyok. Valaki segitség?

Figyelt kérdés
169 cm, lány, decemberben 64 kg voltam most 52-53 vagyok. Elõször 57 volt a cél ,utána 55 ,majd 54 lett belõle, amit tartani szerettem volna, de már 52-53 vagyok. A probléma az, hogy március elején volt utoljára menstruációm és március végén meg április végén kellett volna megjönnie, de csak egy pár csepp volt. Az a baj, hogy fogalmam sincs, hogy hány kalóriát eszem/mennyire lenne szükségem, de én nem szeretnék visszahizni. Anyukám mondta, hogy 1-2 kilót hiznom kéne, hogy meg legyen a menzeszem. Nem akarok hizni, mert oké, hogy sokat fogytam, de én zsirosnak érzem magam és nem akarok zsirba hizni. Az nem zavarna, ha 54 kiló lennék, DE biztosan tudnám, hogy az a 2 kg plusz izmot jelent. Hogy lehetne "visszaállitani" a menzeszem úgy hogy nem hizok? Hogy tudnék egészségesen zsirból fogyni?

2016. máj. 19. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Egészséges testsúly: magasság mínusz 110.

Te bőven alatta vagy. Mellesleg olyan kérdéseket teszel fel a kalóriáról és zsírról, hogy egyértelműen fejben van a probléma. Az biztos, hogy testképzavarod alakult ki. Elsődlegesen ezt kéne magadban helyretenni.

2016. máj. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha izmot szedsz fel, akkor nem lesz menszesz. Az egészséges női szervezet működéséhez zsír is kell. Akkor marad el a menszesz, ha túl alacsony a zsír aránya a testben. Egy nőgyógyászati hormonvizsgálat azért sokat segítene. Elvileg betegesen sovány még nem vagy szerintem.
2016. máj. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!