Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy a fenébe tarthat egy...

Hogy a fenébe tarthat egy járvány több, mint 20 évig?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést most az indulattól elvakítva írtam ki... Komolyan elegem van! Halason élek, de amióta élek állandóan járvány van. Minden héten, és ez nem túlzás! Gyerekkoromban még féltem, mikor ezt hallottam "járvány", rettegtem, és volt, hogy a híradót is megnéztem a felnőttekkel, hátha megtudok valamit, de persze csak jobban betojtam, mert a híradó nem is híradó volt, hanem egy katasztrófa lista, ahol az éppen aktuális haláleseteket ismertették. Mindegy, ez más téma... De általánosban 8 éven keresztül azt mondogatták a tanárok, hogy járvány van. Hiányozni sem kellett, ha valaki tüsszentett, már mondták is "Járvány?" Gondolom, jobb helyeken azt mondták volna "Egészségedre!" Középiskolában is örökösen járvány volt. Most más, nagyobb városban tanulok és érdekes, itt nincs járvány, de kaptam egy elég ideges és hisztériás hangvételű telefont otthonról, hogy vigyázzak magamra nagyon, mert a hugom beteg, és nem is lehetett mástól beteg csak a járványtól. Az meg ugyebár gyorsan terjed. Nagynéném szerint szedjek NeoCitránt, mert a hugom beteg - ja, tőlem száz kilométerre. Pedig kutya bajom sincs, jól érzem magam. A hugom meg tuti azért fázott meg, mert nem öltözött fel rendesen, mert az a ki*** járvány így terjed... Szerintem kamu az egész, ha valóban komoly lenne, súlyosabb lenne a helyzet. Ha van olyan szerencsénk, hogy nincs is ilyen probléma, akkor mi a fenének riogatnak? A gyerekek,és az idősek elhiszik és rettegnek, oké én már nem dőlök be többé, de akkor is erősen irritáló ez az egész... És továbbra sem fogok gyógyszert szedni úgy hogy nekem semmi bajom.
2017. febr. 21. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel ez erős túlzás. Valóban vannak járványok többször egy évben mindenhol, de nem folyamatosan - legalábbis nem Magyarországon.
2017. febr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja és persze a járvány sem egy betegség neve. Itt egy apró cikk:


[link]

2017. febr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kérdező, szeretném elmenteni a kérdést:D
2017. febr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha valami butaságot írtam, de annyira felb*** agyilag ez az egész! Ááááááá, komolyan! Télen-nyáron, tavasszal-ősszel járvány van. Na persze. Nem bírom felfogni miért nem ezt mondják az emberek: "Pólóban rohangáltam a havon és jéééé, megfáztam." Vagy: "Túl sok fagyit ettem télen, lehet kár volt órákig üvöltve karaokee-zni utána." Vagy "Sütött a nap, és igaz, hogy mínuszok vannak, de mégsem öltöztem fel rendesen, mert azt hittem jobb idő lesz." Vagy: "Már február van, így sokat fizettem a fűtésre, gondoltam spórolok, levettem egy kicsit, de sajnos megfáztam, hülye ötlet volt." Stb. stb. stb. Fúúú, ezen mindig felhúzom magam, mert annyira szembetűnő, hogy ezek és hasonlók miatt fázik meg az ember, nem pedig kitalált dolgoktól...
2017. febr. 21. 17:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem értenek hozzá, mert nem tanulták, így egyáltalán nem értik a dolgot. Pl. az, hogy a nagynénéd azt mondta, h szedjél NeoCitránt is ezt bizonyítja. Azt hiszi az góygyszer? Azt akkor "kell" szedni, ha beteg vagy és nem tudsz aludni pl. az orrdugulás miatt, emrt enyhíti a tüneteket. De a vírussal, vagy bacival semmit sem kezd, ez nem arra van. Miért hiszi azt? Mert tanulatlan ilyen téren. Ez olyan, mint mikor vki náthás és antibiotikumot vesz be. Nem tudja, hogy a náthát vírus okozza és hogy az teljesen más, mint a baktérium, mert a vírus nem is élőlény, nincs sejtfala, amit az antibitotikumot elpusztítanak a baktériumok esetén és így "legyőzik" őket. Nem tudják azt sem, miért kell végig szedni az sösszes antibiotikumot a dobozban.

Ha tanulná mindenki ezeket, akkor nem lenne ennyi félreértés, főleg az elmaradottabb helyeken látom ezt pl. nagyszülők stb. gőzük sincs hozzá és ha elkezded magyarázni, azt mondták, hogy ő jobban tudja (mondja ezt nekem biológusnak).

2017. febr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Főleg az utolsónak! Azóta lehiggadtam. Tényleg az idősebbek mondogatják amúgy ezeket a rögeszméket, akikre elvileg fel kell nézni. Hát igen, annyira bölcsek az idősek.


Amúgy nem hiszem, hogy ez tanulatlanság kérdése. Bár én nem vagyok biológus, ezért nem értek az ilyesmihez, de irodalom szakon vagyok és nem hiszem el a rokonaim rémisztgetéseit. (Oké, gyerekként még elhittem és velük együtt féltem) Az általános iskolás tanáraimat se mondanám tanulatlannak, mert ahhoz is diploma kell. Azóta nyugodtabban gondolkodtam és talán a városi hiedelmekben, a régi rendszer téveszméiben, és a lustaságban lehet a hiba. Például sokáig elhittem, hogy a súly és a tömeg ugyanaz, vagy a vírus és a baktérium szinonimák, egészen addig, amíg nem vettem a fáradtságot és nem olvastam utána. Szóval szerintem, főként a lustaságuk miatt tudatlanok. Fuhh, lehet kicsit megbántam a kérdés kiírását, de annyira felidegeltek. És átgondolva, hiába mondogatják, hogy félrebeszélek, mert csak nekem van igazam. Ebben a témában véletlen legalábbis, másban már nem biztos.

2017. febr. 22. 16:23
 7/9 A kérdező kommentje:

Bevallom, a NeoCitrános dolgot, ami azt illeti, hogy az nem gyógyszer jómagam sem tudtam, nem csak a nagynéném ezek szerint. A szüleim magatartása miatt már egész korán hisztériákat csaptam, hogy nem veszek be gyógyszert. Gondolom, ez normális, mindenki a szülei ellentéte akar lenni gyerekként, kamszként meg pláne, és én nem nőttem ki, szóval felnőttként is ilyen idióta maradtam.


Beteg kb. 10 évesen voltam, az is csak tüdőgyulladás volt, azon kívül soha semmi komolyabb bajom nem volt. (A náthám többször is volt, de az semmiség) Talán fura, de ebben a modern világban én a gyógynövényekben és természetes dolgokban "hiszek". Nem vásárolok gyógyszert, nem imádkozok. Ha bajom van (nátha), akkor gyógyteákkal, ülőfürdőkkel kúrálom magam, körömvirágkrémmel kenegetem a hámló orrom, stb stb. Pár dolgot magam is eltudok készíteni, nem kell megvásárolnom, mert hobbiból foglalkozom ilyesmivel. Az étrendemen is nagyban változtattam, szóval amit otthon láttam, azt igyekszem mellőzni.

2017. febr. 22. 16:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem akartam megsérteni őket, nem úgy értettem a tanulatlan, hanem hogy ilyen téren az. Tehát én sem értek az irodalomhoz, se a törihez, mert nem érdekelt és nem tanultam meg, de nem is okoskodok mondjuk bele, mert tudom, hogy nem tudom jobban. Viszont a biológiához én jobban értek pl. mint anyum, és folyton azt csinálja, hogy a neten olvasgat cikkeket, de tök tudománytalan dolgokat, amik igazából belemagyarázások és azt el akarja hitetni velem. De persze én sem értek mindenhez, de azt pl. tudom, hogy nem úgy van, de nem tudom elmagyarázni neki, mert akkor el kéne kezdeni az elejétől és ahhoz türelmetlen vagyok, így inkább ráhagyom, hagyj higgye azt, amit akar azzal kapcsolatban.


Egy ideig engem is idegesített ez a dolog, néha most is felkapom a vizet, ha pl. ezen az oldalon olvasok marhaságokat, és még bizonygatják is az igazukat, mert egyáltalán nincs igazuk. Ha épp rossz kedvemben vagyok, akkor van, hogy le is írom a véleményem, de ha nem, akkor csak kilépek a kérdésből és sétálok egy kört a lakásba és már jobb is :D


Egyébként attól, hogy vki diplomás még nem jelent semmit. Itt bioszon is volt annyira sok buta ember, hogy hihetetlen. Néha azon gondolkoztam, hogy hogy jutott el idáig, de végül megcsinálta és lediplomázott, pedig nekem azért nem volt könnyű ez a szak.

2017. febr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez most más okból is segített! Rávilágítottál pár dologra, amit nagyon hevesen reagáltam le... Jó érzés, hogy a sok hülyeség mellett, azért ezen az oldalon is lehet értelmes és építő jellegű véleményt olvasni. Ezentúl arra törekszem, hogy ne erőltessem rá másokra a tényeket, és azon leszek, hogy ne idegeljem ki magam az ilyesmin.
2017. febr. 24. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!