Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehetne csinálni egy...

Mit lehetne csinálni egy ilyen háziorvossal?

Figyelt kérdés

Éds'anyám 3 hete beteg, hallatszik a köhögésén, illetve a többi tünetéből is látszik, hogy tüdőgyulladásról van szó. Ugye bement az orvoshoz, az meg röhögcsélt, hogy milyen "szép" hangja van a tüdejének. Nos én annyira nem vagyok laikus, csupán annyi különbség lehet, hogy én nem tudom megállapítani, hogy milyen típusú a tüdőgyulladás, de gyanítom, hogy vírusos. Különben írt fel neki antibiotikumot, ami természetesen nem használ, na ugyan miért? Ennek ellenére még mindig tesz rá egy nagyot és nem küldi be tüdőgondozóba. Sajnos 10 éve ezt már eljátszotta, akkor 1 hónap intenzív köhögés után nyöszörögve beküldte, majd a kórházban az orvosok összetették a kezüket, hogy túlélte...

Egyébként egy bárányhimlőt sem ismert fel...

Ilyenkor mit tudok tenni? Gondoltam, hogy kicsípek a betegjogokból egy részletet és beküldöm neki. Bár lehet, hogy az egészet meg kéne kapnia egy kórtankönyvvel együtt...



2017. febr. 22. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudtok átjelentkezni másik orvoshoz?
2017. febr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 homo ludensz ***** válasza:
Ha van ott másik háziorvos akkor meg kell kérni hogy hallgasson meg benneteket és vegyen át ha indokoltnak véli. A régit meg felejtsétek el. Betegjogi képviselő az szerinted kit képvisel? Agyonterheltek a háziorvosok s némelyik ezt humorizálással oldja. Nem egy kapós a háziorvosi praxis,sok helyen ott is orvoshiány van.
2017. febr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Falun lakunk, a környéken konkrétan csak ő van.
2017. febr. 22. 09:45
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem is az a baj, az még megérthető lenne, csak az a gond, hogy tisztán látszanak a tünetek, mást beküldött egy köhintéssel kivizsgálásra.
2017. febr. 22. 09:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor határozottan álljatok ki a mellett, hogy adja oda a beutalót, és ne menjetek haza míg meg nem írja. Egyszer kell eljátszani, következőre talán a szép szó is használni fog.
2017. febr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én egy kis zsákfaluban éltem Nógrád megyében, aki nálunk volt háziorvos, még másik 6 településen is volt, de ez kb. azt jelentette, hogy a legközelebbi másik háziorvos 15 km-re volt. Az oda-vissza 30, tömegközlekedéssel sem sok, ha valakinek az életéről van szó. De ahogy te érzed.
2017. febr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!