Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Le tudom küzdeni a remegést?

Le tudom küzdeni a remegést?

Figyelt kérdés
mikor ideges vagyok veszélyhelyzetben érzem magam vagy valami miatt izgulok akkor az izmaim elkezdenek remegni és a járásom teljesen szaggatott lesz. és utána remegek nem tudok teljesen jól beszélni...letudom, le lehet valahogy küzdeni ezt a dolgot?
2008. okt. 11. 09:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A remegés számos okra visszavezethető tünet, a legkülönbözőbb körülmények vezetnek kialakulásukhoz. A remegések lehetnek alkalomszerűek, olykor nagy lelki megrázkódtatást követően, félelem, izgatottság vagy szorongás hatására, de előfordulhat nagy mennyiségű tea, kávé vagy alkohol elfogyasztása után, vagyis minden olyan állapot kiválthatja, amely az adrenalin nevű hormon termelődését fokozza. Egyfajta enyhe remegés például minden idős embernél észlelhető. Ha a remegés gyakorisága másodpercenként 6-10 körüli, akkor azt esszenciális, familiáris jellegűnek tekintjük. Ez a fajta remegés előfordulhat minden egyéb kimutatható betegség nélkül is. Kórosnak tekintjük az egyéb eredetű, folyamatos remegéssel járó állapotokat. A nem idegrendszeri eredetű betegségeket is kísérheti remegés, például pajzsmirigy túltengés vagy máj eredetű agyvelőbántalom (encefalopátia). Remegéssel járhat az amfetaminokkal, antidepresszánsokkal vagy pszichotróp (a lélekre ható, nyugtatókhoz hasonló) szerek használata.
2008. okt. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ami az előbbi válastzomból kimaradt véletlenül: természetesen leküzdhető a félelem-okozta remegés. Legegyszerűbb, ha eltereled a gondolataidat a félelem tárgyáról, és elkezdhtesz például dudorászni magadban, gondolhatsz valami vicces dologra, stb.
2008. okt. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!