Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek tőlük? Lelehet...

Miért félek tőlük? Lelehet valahogyan küzdeni?

Figyelt kérdés
Nagyon félek a békáktól és ez már idegesítő néha de nem tudom leküzdeni. HA meglátok egyet sikítok és elugrok/futok a közeléből. Szeretném megtudni miért van ez és hogyan tudnám leküzdeni.
2011. jún. 7. 16:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez fóbia.Úgy tudnád leküzdeni, ha megpróbálnál egyre közelebb kerülni a békához.(Úgy értem, a közelébe menni ):D

Ha sikerülne egyszer odáig jutni, hogy hozzá is mersz érni, akkor biztosan elmúlna a félelmed.

2011. jún. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ah én sem szeretem làtni, de nem annyira, mint az egér vagy patkàny, még a nevétõl is irtózom.Most is kiràzott a hideg, ahogyan leirtam.
2011. jún. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Sokaknak van fóbiája, én a darazsaktól félek nagyon (valószínűleg azért, mert még sose csípett meg), egyik barátom viszont a kígyóktól retteg halálosan, de úgy, hogy még ha a tévében is meglátja, akkor is rosszul lesz :D Nem sokat lehet tenni ezek ellen, legfeljebb veszel egy békát háziállatnak és megbarátkozol vele :D
2011. jún. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A darázstól én is félek, mivel engem sem csípett meg és nem tudom, allergiás lennék-e rá.


Kérdező, szerintem valami aranyos kis békával kezdj megbarátkozni.Vannak például a gyönyörű kis élénkzöld levelibékák, arany csíkkal az oldalukon.Picik és nagyon aranyosak!Egyáltalán nem bánt,állítólag még az időjárást is megtudja jósolni, ha üvegbe teszed egy fagallyal,amin fel-le mászkálhat.Úgy emlékszem,ha esős idő közeleg, akkor mászik fel.Kis koromban nekem is volt egy ilyen breki barátom pár napig, de aztán szabadon engedtem :)

2011. jún. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én próbálok megbarátkozni velük ha arról van szótlanul elmegyek mellettük de érzem hogy egyből elrohannék ha megmozdulna. Igazából csak az ebihalakkal nincs gondom, de a levelibékákat is elkerülöm inkább.
2011. jún. 7. 20:14
 6/14 Zeusz310 válasza:
az a lényeg hogy szépen lassan fokozatosan először csak messziről nézd(annyira menj hozzá közel ami nem zavar akár még az ablakból vagy kocsiból is) aztán szépen lassan meg szokod őket (de ez akár hetekbe hónapokba is telhet) és egyre közelebb tudsz hozzájuk menni aztán hogy ha már eltudod viselni őket akkor próbáld meg megfogni.
2011. jún. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Fokozatosság, lépésről lépésre. És legyen Veled valaki, aki empátiával fogadja és akiben bízhatsz. Az is segíti a dolgot
2011. jún. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Fobia. Nekem a pokoktol meg egyeb rovaroktol/bogaraktol van ilyen... igazabol orvosi segitseg kene talan. Nem ertek nagyon hozza, mindnenesetre en orulok, hogy felek ezektol az "izektol" mert addig sem lepik el a hazat :D
2011. jún. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Yakuza99 válasza:
baseball ütő ;)
2011. aug. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Agy egy békának csókot...:) és az átváltozik herceggé..:) onnantól nem kell félned tőlük..:D Sok sikert..! :)
2011. aug. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!