Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt már alvásparalízised?...

Volt már alvásparalízised? Hányszor? Hogy élted meg? Az elsőnél tudtad, hogy mi történik veled, vagy csak utána hallottál/olvastál róla?

Figyelt kérdés
Alvás, alvásparalízis, bénulás, alvási bénulás, félelem, REM-fázis, pánik

2017. márc. 1. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Volt. Szándékosan idéztem elő, szóval annyira nem féltem, viszont a hirtelen nyomástól nagyon megijedtem (alig tudtam levegőt venni)
2017. márc. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az durva. Hogy lehet szándékosan előidézni? Nem mintha szeretném a mai spontán alkalom után, csak érdekel. :D Te miért próbáltad ki? Kíváncsiság?
2017. márc. 1. 19:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, a múlt nyáron legalább vagy 10-15 alkalommal néhány héten belül. Nem hallottam korábban róla, de pont akkoriban, mikor már sokszor előfordult velem, hogy az elalvás körüli percekben megjelent előttem valami ijesztő alak, aki pillanatok múlva köddé vált, akkor véletlenül láttam valahol az alvásparalízis szót, utánaolvastam és rájöttem, hogy hetek óta ez történik velem rendszeresen. Mostanában is előfordul néha, de nagyon ritkán. Eleinte rémisztő volt, most már általában rögtön eszembe jut, hogy ez nem valóság, hanem csak a "szokásos" múló rémkép.
2017. márc. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Egy tudatos álmodási technika révén kerültem alvásparalízisbe, de mivel ez várható volt, felkészültem és volt protokoll arra az esetre, ha esetleg nem bírnám.

2017. márc. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Szörnyű volt és ez a mai napig sem változott.

2-3 éve kezdődött (komolyan nem emlékszem már). Először fél évente egyszer. Mára már heti szinten van, hogy naponta. Mielőtt tényleg elaludnék nem is tudom. Van egy pont, mikor hirtelen magamhoz térek. A szívem hevesen kezd verni és azonnal bepánikolok, mert már tudom, hogy konkrétan arra az időre le vagyok bénulva. Szerintem magától a tehetetlenségtől pánikolok be annyira, mivel az elsőnél először csak egy alakot láttam ülni az ágyam szélén, ami aztán közeledni kezdett felém, persze ösztönösen menekülni akartam, de ugye rádöbbentem, hogy nem tudok mozogni. Sírni és sikítani akartam, de nem jött ki hang a torkomon. Aztán becsuktam a szemem és mire újra kinyitottam, minden a régi volt. Olyan szintű sokkot kaptam, hogy fel sem tudtam fogni a történteket. Nem szóltam senkinek. Rettenetesen meg voltam ijedve. Nem tudtam mi történt, így utána olvastam és nagyjából meg is nyugodtam, hogy ez "normális". Ezután minden alkalommal, mikor ilyen történt, próbáltam magamban, magamnak mondogatni, hogy ez nem a valóság! Mély levegő, nem bánthat senki és semmi! Általában becsukom a szemem és arra törekszem, hogy csillapodjon kicsit a szívverésem. A probléma az, hogy sokszor mikor még érzem, hogy nem nyugodtam meg, megpróbálok mozogni és persze nem megy. Ilyenkor akaratlanul is bepánikolok újra és mehet minden elölről. Megtanultam már, hogy minél tovább pánikolok és próbálok a saját testem fogságából szabadulni, annál tovább tart.

2017. márc. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Azt tapasztaltam, hogy ez kizárólag akkor történik velem, ha a bal oldalamon fekszem. Jobb oldalamon fekve soha nem volt, baloldalon már nagyon sokszor.
2017. márc. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Velem hanyatt fordult inkább elő, általában hajnalban, de szerencsére ritkán, évente ha 1-2x maximum.

Fursa, de olyan, hogy meg tudok mozdulni, de erőt kell vennem magamon, ha megemelem a fejem, érzek kis zsibbadásfélét a tarkómban (nem hangyás érzés, hanem mintha le lennék ott merevedve). Meg közben olyasmit "hallok", mint pl egy nagy ásítás közben.

Aztán nem teljesen, de lefog máshol is ez a lemerevedés, ha visszateszem a fejem, olyan, mintha be akarná előzni azt, hogy a tudatom is visszaaludjon és ez nem igazán kellemes...

2017. szept. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tegnap este volt az első. A szemrezgésnél azonnal leesett, mi van. Nyugton maradtam volna, de felszökött a pulzusom és nehéz lett a légzés, szóval visszatartottam a levegőt, hogy felkeljek. Betolakodót és félelmet sem éreztem, inkább izgalom volt
2017. szept. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2x volt.

Elég para,úgyérzem,hogy vki figyel közben.

2018. nov. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!