Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hepatitisz oltást érdemes még...

Hepatitisz oltást érdemes még beadatnom?

Figyelt kérdés
Én annó 16 évesen lemaradtam erről az oltásról.eddig tudtommal még nem volt Hepatitiszem és állandó partnerem van, viszont bistonság kedvéért azért beoltatnám magam.Megcsinálják ez?Egyáltalán kihez kell fordulnom?Pénzbe kerül?
2010. máj. 10. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Adasd be. Hívd fel az ÁNTSz-t, hogy hol tudod ezt elintézni, lehet, hogy nem lesznek kedvesek, de akkor is az ő dolguk.
2010. máj. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hepából sokféle van. A hepatitis-c a leggonoszabb, de az ellen sajna nincs oltás. A hepa c utániak (d,e,stb) már enyhék és lehet őket tablettákkal gyorsan megoldani, oltani meg az A és a B ellen lehet.

Be lehet adni egyben is (twinrix a neve a koktélnak, egy szuriban a kettő, nagyon praktikus) viszont két ismétlés kell még mellé, akkor lesz hatékony.

Mindenképpen ajánlom.

A hepatitis oltás már bizonyított, szemben a sok újfajta, hisztivel reklámozott oltással, ennek még haszna is van :)

2010. máj. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez ANTSZ, elmész a háziorvosodhoz, ő felírja az oltást, kiváltod a patikában (injekcióval együtt adják, dobozolva), visszamész a dokihoz, és beadja neked. Nekem tavalyelőtt kellett egy külföldi utazás miatt, akkor intéztem el. Összesen három injekciót fogsz kapni, egyet most, aztán egy hónap múlva, aztán félév múlva, és egy életre védve vagy. Érdemes kombinált, Hepatitis A+B oltást kérni.
2010. máj. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Házi orvos is beadja?Igazából,azért maradtam le óla,mert annó én átmentem egy másik suliba és ahol voltam ott nem volt ilyen oltásos nap, ahová meg átmentem ott meg már túl voltak rajta(engem nem is kérdezett senki h.velem mi a helyzet).Már 25 vagyok és úgy érzem idje van ezt bepótolni.
2010. máj. 10. 14:25
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez fájós oltás vagy sima, kibírható(bár azt hiszem tök mindegy,de azért jófelkészülni)?Mennyibe kerül?
2010. máj. 10. 14:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Annyira vékony a tű, hogy nem is érzed. Én még rá is kérdeztem a dokinál, hogy tényleg beadta-e, mire megkérdezte, hogy kivegye-e nekem a kukából az üres fecskendőt, vagy hajlandó vagyok elhinni, hogy belémszúrta. Nem éreztem semmit.:)
2010. máj. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én holnap után fogok kapni=S rem nem fog fájni..
2010. jún. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!