Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 61 éves vagyok, koponya CT-re...

61 éves vagyok, koponya CT-re hogyan lehet felkészülni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vércukorra felírt gyógyszert nem szabad 2 nappal előtte és utána szedni, de pszichiátriai gyógyszereket szabad a vizsgálat előtt és után megszokott napi adagban szedni, a kontrasztanyag beadásakor érzett hő hasonló a magnézium injekció esetén tapasztalhatókkal, étkezni vizsgálat előtt és után mennyi idővel lehetséges, jelentkezhet rosszullét a kontrasztanyag hatására (bár sejtem, hogy ez egyénfüggő), mennyi ideig tart egy koponya röntgen, ha "térszűkülés" a vizsgálat iránya, fennálló ideges szívproblémák esetén is elvégzik a vizsgálatot, a kontrasztanyag beadása feltétlen szükséges vagy kérhető, hogy inkább ne kelljen felvenni?
2017. márc. 8. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:

61 evesen azert eleg indokolatlan egy sima ct-tol ennyire besz.rni

Tulajdonkeppen mitol tetszik felni? Enni lehet barmikor, inni lehet. En eros panikbetegkent is kibirtam minden gond, gyogyszer nelkul. Adnak a kezebe egy panikgombot, hogyha rosszul tetszik lenni, azt meg tetszik nyomni es egybol kiszedik a gepbol, abbahagyjak a vizsgalatot. Igazan nem kell felni tole. Nekem meg a fejemre is tettek egy fulhallgatot, amiben kellemes zene szolt, tok jot lehet relaxalni kozben. :)

2017. márc. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönet a válaszért, nem ijedtem meg, csupán infókat szeretnék gyűjteni, mert teljesen idegen előttem a vizsgálat menete, mikéntje, hogyanja. Eddig, szerencsére, nem volt rá szükségem, teljesen tudatlanul viszont nem szeretek semmibe belekerülni. Csupán tájékozódás arról, amit nem ismerek.
2017. márc. 8. 16:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak fekudnie kell majd mozdulatlanul olyan 20-30 percig. A kontrasztanyagtol sem kell megijedni. Egy sima injekcio (ha koponya, ha hasuregi lenne, akkor meg kell inni) es nem nagyon szoktak adni senkinek, inkabb a bentfekvok, mutetre varok szoktak kapni. Aki ambulansan megy az nagyon ritkan kap.
2017. márc. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Aláíratják Veled, hogy beleegyezel-e a kontrasztanyagba, tehát nem kötelező. Csak éppen javasolt, mert úgy lehet legjobban látni minden apró elváltozást. Nekem mellkasi CT-m volt kétszer, ambulánsan, kaptam kontrasztanyagot, de a melegség érzeten és enyhe vizelési ingeren kívül szerencsére nem volt semmi bajom tőle. Fél órát legalább úgyis ott tartanak utána, hogy nincs-e mégis valami mellékhatás. Nem kell aggódni, a pszichiátriai gyógyszereket pedig be lehet venni, én is szedtem.

Úgy emlékszem, hogy mindkét esetben csináltak először egy k.a. nélküli és utána egy k.a-os mérést.

2017. márc. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Megnyugtató, hogy részletesen írtatok a folyamatról. Sajnos nálam gyors időpontadás, egy villámkérdés (cukros?), választ se várva, majd valami távoli utasításféle egyéb gyógyszerekkel kapcsolatban, közben valamilyen idegen hangos hangzavar, a negyedét sem értettem annak, amiről szó volt. Gyorsan a kezembe nyomtak egy valamikori időpontot, mert nem sürgős. De azért pár falatot egyek ha nem vagyok cukros. A megadott időpontban majd várnak. Nos ennyi volt a tájékoztatás. Ezért kérdezek ezen a fórumon is. Keresek videókat a neten is. Leírásokat olvasok vizsgálatokról. Nem szeretnék teljesen tájékozatlanul vizsgálatra kerülni már csak azért se, hogy tudatlanságból, tájékozatlanságból nehogy én rontsak és ne kerüljön sor a vizsgálatra az én hibámból. Ismételten köszönöm a válaszokat, nekem sokat segített.
2017. márc. 9. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!