Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen mellékhatásai vannak a...

Milyen mellékhatásai vannak a plazmaadásnak? (személyes tapasztalatok elsősorban)

Figyelt kérdés

Az interneten a plazamapontok honlapján azt lehet olvasni h nincs semmilyen mellékhatás. Hát ezt nehéz elhinni, hogy a heti rendszerességű szurkálástól nincs gond?

Voltam alkalmasságin, ahol csak az egyik karom lett alkalmas, mert a másiknál nem igazán lehet érezni a vénát. Megijjedtem, nem szeretném az egyetlen vénám tönkretenni.



2017. márc. 14. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Az a szúrásnyom kb. egy nap alatt begyógyul, és nem adhatsz hetente plazmát. 10 nap, de az sem mindig.
2017. márc. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a plazmapontban azt mondták h hetente lehet menni. 10 napot sehol se olvastam
2017. márc. 14. 16:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de attól, hogy lehet, még nem kötelező. Szóval ha 1-2 alkalom után úgy gondolod, akkor tudod ritkítani az alkalmakat.


Mellékhatása inkább a teljes véradásnak van, mert akkor veszítesz vörösvérsejteket, amik a tápanyagot szállítják a sejtjeidnek.


Véna: ha amiatt aggódsz, hogy betegség esetén nem fognak tudni szúrni neked, akkor megnyugodhatsz. Ha fontos, akkor találni fognak vénát akár a combodon vagy a kézfejeden.

2017. márc. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Adnak érte pénzt?
2017. márc. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, 3500 Ft-ot alkalmankébt
2017. márc. 23. 00:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Combján vagy a kézfején,mi az neki,jóhogy nem a fején...
2017. ápr. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem eddig semmilyen mellékhatása nem volt pedig január eleje óta járok. Heti egyszer mentem, egy teljes véradáson és 13 plazmaadáson vagyok túl. Ez a 13. nagyon szerencsétlen volt, hiszen hazafelé rosszul lettem és hánytam. Ezen kívül soha semmi nem volt. Mivel mindkét karomból adhatok én úgy gondoltam csak a bal kezemet "áldozom" fel, picit csúnya de semmi extra. 18l
2017. ápr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha előző nap nem iszol meg 2-3l folyadékot, reggel nem iszol és eszel rendesen, vagy fáradtan mész, akkor szédülhetsz, esetleg elájulhatsz. Ha a szúrásnyomot nem nomod rendesen elég ideig, akkor belilul és fájni fog. Ha így járnál, szólj a donorvizsgálónak és szerezz be liotont. És igen, a vénád tönkremehet a sok szúrkálástól, pláne ha béna az asszisztens, ezért szerintem max heti egyszer menj. Ennél durvább hosszútávú mellékhatást eddig még nem írtak le sehol, pedig amcsiban kb. 100-szor adhatnak egy évben, úgyhogy a 45 biztos nem lehet olyan káros...
2017. máj. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Azért nem írtak hosszú távú mellékhatást, mert még nem tudnak róla, hiszen nem olyan régóta divat a plazmaadás. Majd 10-20-30 év múlva kiderül, mit is művelt a szervezettel a rendszeres plazmaadás.
2017. máj. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!