Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvás után az ágyban zúgott a...

Norbi658441 kérdése:

Alvás után az ágyban zúgott a fülem és nem tudtam megmozdulni?

Figyelt kérdés

Az álmom az volt,hogy az ebédlőbe voltunk és hallottam hangokat,mintha valaki járkálna a padláson.Ezután az ebédlőbe (elmintha egy szellem lett volna de nem lehetett látni) becsúsztatott valaki egy dobozt amibe egy A4-es lap volt amire az volt írva, hogy az életem 5 percben és teli volt olyan fényképpel rólam amit nem mi fotóztunk.

Ezután felkeltem és kinyitottam fél másodpercre a szemem és kicsit kényelembe helyeztem magam. Amint visszacsuktam a szemem elkezdett sípolni a fülem gondoltam felállok vagy valami, igenám csak a szememet nem tudtam kinyitni, és megmozdulni se.Ki akartam valahogy nyitni a szememet,de nem ment,kiáltani se tudtam.Majdnem bepánikoltam, hogy itt a vége meg kell halnom. De azért még nagyon rákoncentráltam,hogy kinyissam a szemem és kezdett elmúlni a fülzúgás utánna kinyithattam a szemem és utánna szabaddá váltak a végtagjaim.Egyből felültem nehogy megtörténjen.Olyan érzés volt ez mintha leállna a szivem és szépen lassan bekövetkezne a halál. Nagyon rossz érzés volt, nem merek visszaaludni nehogy megtörténjen újra. Valaki megnyugtatna egy picit, hogy mi is ez vagy valakinek volt hasonló? (17/f 1.eset)



2017. márc. 18. 07:59
 1/8 Mojjo ***** válasza:
100%
Alvási paralízisnek tűnik, abból is enyhébbnek. Ne akard megtudni, milyen a nem enyhébb :)
2017. márc. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsi gyorsan írtam. Annyi még,hogy mikor felkeltem fél másodpercre és próbáltam visszaaludni azt akartam kérdezni az idegentől, hogy honna vannak ezek a képek és utánna bekövetkezett ez az eset.
2017. márc. 18. 08:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Alvásparalízis.
2017. márc. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ami egyébiránt természetes dolog, mert alvás közben az agyadnak elvileg kisebb/nagyobb mennyiségben olyan anyagokat kéne termelnie ami nagyrészt gátol a mozgásban hogy ne járkálj, ess pofára stb álmodban..

namármost ha hirtelen az álom közepén a mélyebb alvásfázisból hirtelen ébredsz, ennek a hatását még érzed, és kell 1-2 perc mire elkezd múlni.

2017. márc. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, az alvásparalízis veszélytelen dolog. Sőt, pont egy önvédelmi mechanizmus eredménye. Álmodás közben az agy lebénítja a testet, hogy az ember ne tudjon az álomra öntudatlan reakciókat adni és sérülést okozni magának vagy annak, akivel egy ágyban alszik. Ennek a funkciónak előfordulnak zavarai: az egyik, mikor alvás közben nem áll be a paralízis, ennek az eredménye a szomnambulizms (alvajárás), a másik a fordítottja, mikor féléber (de átélés közben ébernek tűnő) állapotban is fennmarad a bénulás. Van, akinek egyikre vagy másikra hajlama van, de ha 17 évesen ez az első eseted, neked valószínűleg nincs.

Egyes gyógyszerek, drogok (ideértve az alkoholt és a cigarettát is) fokozhatják az ilyen zavarok valószínűségét.

Alvásparalízis közben az ember gyakran hall furcsa, valóságosnak tűnő hangokat, zajokat, és/vagy "idegen jelenlét" érzése van, mintha egy ismeretlen ember vagy "szellem" lenne a szobában, és szemét módon mindig ott, ahova bénult testhelyzeténél fogva nem tud odanézni. :)

2017. márc. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 17 évesen volt egyszer hasonló. Azóta nem volt, pedig annak már 7-8 éve.

Szóval egy-egy alkalom teljesen normális, előfordul sokakkal. Ha rendszeressé válna, az már probléma lenne.

2017. márc. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Egyértelmű, hogy alvásparalízis.

Amúgy annyival kiegészíteném a 7/5-ös válaszolót, hogy hangokat inkább elaludni próbáláskor történő alvásparalízisnél lehet hallani, pl.: éles csattanást, vagy mintha valami fémdobozt ütnének erősen (jómagam ez utóbbit hallottam régebben sokszor, mikor lecsuktam a szemem és próbáltam elaludni). Ezzel az agy azt akarja jelezni, hogymég nem áll készen a nemtom mijen anyag generálására, úgy hogy még ne aludj. Ugyan ilyen "még nealudj" paralízis az is, amikor ugrasz/rugsz egyet mikor már félálomban vagy. Ehez rend szerint agyunknak köszönhetően hozzáálmodunk valamit pl.: elkezdünk dőlni egy asztalról, zuhani, elesni stb. ilyesmi.

Velem is történt viszont hasonló is.

Még vagy 6-8 éve (ha nem több) volt két rövid álmom (lényegtelen miket álmodtam, de ha vkit érdekel annak majd leírhatom pl priviben vagy akár ide is) és a két álom között át akartam fordulni a másik oldalamra, de nem ment. A második álom után megint át akartam fordulni a másik oldalamra megint nem ment. Próbáltam kinyitni a szemem az sem ment. Ja és azt majdnem elfelejtettem, (ez mind a mai napig nagyon érdekes és furcsa nekem) mindkét álom közben és az álmok előtt, 2 álom között és utána is bár aludtam, de valahogyan a tudatomnál voltam. Láttam belülről a szemhéjamat és tudtam hogy jelenleg alszom.

de maifejjel vissza gondolva ezekre már tudom hogy alvás paralízis volt kb az egész.



remélem tudott segíteni


az Inkivizítor



u.i.: Ha valaki tudja mi lehetett az hogy bár aludtam, de nagyjából tudatomnál voltam hálás lennék ha megmagyarázná... előre is köszi.

2017. márc. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"mi lehetett az hogy bár aludtam, de nagyjából tudatomnál voltam" - éberálmodás, angolul "lucid dreaming". Bár amit te leírsz, azt inkább félálomnak nevezném. Az éberálmodás "bent az álomvilágban" történik, az ember rájön, hogy álom, amit átél, és onnantól tudja irányítani.
2017. márc. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!