Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van okom az aggodalomra...

Van okom az aggodalomra gyermekvállalás előtt?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és 2 éve házas. A férjem 5 évvel idősebb nálam. A legfiatalabb testvére enyhébb autizmusban szenved. A bátyja meghalt 3 évesen gyermekbetegségben (erről nem beszélnek senkinek még a férjemnek se). Aggódom h a gyermekem örökökheti. Az én családomban mondjuk inkább a rák meg a daganat volt a jellemzőbb. Nagyon aggódom emiatt pláne h 80% az esély h ikreket szülök. Lehet ez ellen ugymond "védekezni" hogy egészséges legyen?

2017. márc. 19. 01:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Olyan hogy örökölhető betegség, az nem létezik! Génjeinkben csak az van kódolva, hogy a szervezet hogyan reagál az oxigénhiányos állapotokra. Ha terhesség alatt a te szervezeted kevésbé lesz oxigénhiányos, és ez születése után is megmarad, akkor egészséges lesz.
2017. márc. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szerintem semmit sem lehet teljesen kizárni. Egy probléma mentes terhességből is születhet beteg gyerek (akinél csak születése után vagy pár évesen jönnek rá, hogy nincs minden rendben) vagy fordítva. Azt sem tudod megmondani, hogy színű szeme lesz a születendő gyerekednek.

Megkérdezhetem, miért ilyen magas az a valószínűsége az ikerterhességnek?

A nehézségek így is úgy is jönnek az életben, ha nem egy beteg gyerek képében akkor másban.

2017. márc. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az ikerterhesség azért mert a családomban nagyon sok iker van. Van egs hugom meg egy öcsém is akik szintrn ikrek. Az anyai nagymamámnak 6 gyereke született azok mind ikrek. Édesapámnak is van két huga akik ikrek. Orvos is mondta h erre készüljek mert nagyon sok esély lehet rá. Persze ez 100% nem lehet ugye mert párom családjában meg nem igen voltak.
2017. márc. 22. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!