Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért piszkálják egyesek az...

Miért piszkálják egyesek az orrukat és miért nem fejlesztettek még ehez rücskös felületű, újjra helyezhető orrpiszkálati segédeszközt?

Figyelt kérdés
Pontosabban elég sokan teszik ezt, mivel hajlamos beleszáradni és kifújhatatlanná válni az orrváladék, amit gyakran a belélegzett és beleragadt por cementál össze olykor kemény máskor csak ragacsos anyaggá. Ezt sokan csak ujjal és körömmel felpiszkálva tudják kiszedegetni, hiszen zavaró - talán még egészségtelen is - ha ez az orrban marad. Utána aztán le lehet törölni zsepivel az újj hegyéről, köröm alól, vagy galacsint gyúrva, formázva belőle el is lehet pöckölni azt, mint egy népszerű kabaré jelenteben is látható. Talán megkönnyítené az orr ilyentén való kitisztítását, ha ehez valamilyen segédeszköz állna rendelkezésre. Létezik pl kontaktlencse-mosó, hüvely zuhany, akkor miért ne lehetne orrmosó? Akár megfelelő kialakítású puha kis kefével, és az orrváladékot oldó, felpuhító orrmosó folyadékkal, vagy akár újjra húzható érdes / rücskös felületű gumi feltétet is el tudnék képzelni, vagy a hosszú körmöt pótlandó, egy szintén újjvégre húzható orrpiszkáló műkörömöt.

2017. márc. 23. 00:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség. Sőt higiénikus is. Szabadalmasztatsd.
2017. márc. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

És ez hogy jutott eszedbe éjjel fél 1-kor ?

Egyébként szerintem igény volna pl tökvakaró eszközre is, de azért azt hiszem, azt még kevésbé szívesen használnák a népek. Na és persze ez az egész így hogy? Amikor az irodában előhúzza a delikvens a kis orrtúró kütyüt és épp összeakad a tekintete a szemközti íróasztalnál ülő kollégával, az alighanem megfizethetetlen lenne.

2017. márc. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ezt főleg otthoni használatra gondoltuk, meg pl kollégiumban is tapasztaltuk anno hogy egyesek reggelente a csapba fujják ki az orrukat, talán ilyen esetekben is jól jönne az orrtúró készlet, az éjjeli szuszugás során beleszáradó nyákot és pörköt ki lehetne vele túrni.
2017. márc. 26. 00:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Van orrmosó, max te nem hallottál még róla... orrzuhany néven is nevezik...

Egy kis flakon és bizonyos koncentrációjú sóoldatot kell bele tenni aztán már moshatod is...

Én az ekcémám miatt rendszeresen veszek sófürdőt és ilyenkor az orromba is be szoktam engedni a vizet..., van hogy úgy megtellik az arcüregem, hogy még órákkal fürdés után egy óvatlan lehajolásnál pl cipőkötésnél, elkezd folyni a víz ki az orromból...

Egyes kultúrákban még hagyománya is van az orrmosásnak...


Amúgy orrtúrási segédezköz nem kell, az orr belseje elég sérülékeny, semmivel nem érzi jobban az ember, hová milyen erővel nyúlhat, mint a saját ujjával...

+tapasztalatom szerint a száraz fika a száraz ujjra ragad rá legkönnyebben, így egy reggeli budinülős orrtúrás 8ujjas művelet, mivel a hüvelyk nem fér be...

Egyébként meg én világ életemben megettem, szeintem nagyon is ízletes, miért hagynék ki pár jó falatot, csak mert valamilyen téves idiótaság miatt, társadalmilag nem elfogadott ez a gondolat...

Szinte minden kisgyerek megeszi... ez egy tipikusan nem undorító csak akkor lesz undorító, mikor a szüleidnek sikerül belédnevelniük, hogy az... pedig nem... a csajok a spermát is lenyelik... akkor mi a baj egy kis takonnyal?..

2017. ápr. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De ha már milliomos ötlet, én egy füllre erősíthető mini gépnek örülnék, ami feltérképezi valamilyen optikai eszközzel a hallójáratot be egészen a dobhártyáig és egy kis fém kampóval, vagy lappátkával fullra zsírtalanítja de óvatosan, hogy a bőrt meg ne sértse.
2017. ápr. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és persze azt is megennéd aztán?
2017. ápr. 8. 21:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt nem szoktam
2017. ápr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, mert keserű.
2017. ápr. 10. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!