Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ágyi poloskát hogyan lehet...

Ágyi poloskát hogyan lehet távol tartani az ágyunktól?

Figyelt kérdés
Konkrétan:kollégiumban lakok,a mi szobánk tele van poloskákkal,és én azt szeretném,hogy az én ágyamat elkerüljék a kis dögök.Vannak ilyen szerek,anyagok amikkel ez lehetséges?
2017. márc. 29. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Sajnos nincsen..olyan gyorsan szaporodnak hogy pár napon belül téged is elérnek. Írtani is csak speciális vegyszerrel, szakember tudja őket.
2017. márc. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan az ágy,akkor tesa-s kétoldalú ragasztóval tekerd körbe a lábát. Ha nincs lába, akkor az ágy szélét. Időnként cserélni kell,mert elgyengül.

Van protektes poloska/,bolhaírtó azzal fújhatod az ágyat és környékét, mert sűrűn mosd az ágyneműt.

De a legjobb az lenne, ha céget hívnátok, aki ezzel foglalkozik. Hogy nem tesz a kolesz semmit?

2017. márc. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Többen fogjatok össze érintettek, és gyakoroljatok nyomást a kollégium vezetésére, hogy tegyenek valamit az ügyben. Ha nem megy, leszják, akkor jelezzétek az ÁNTSZ-nek.
2017. márc. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon elszaporodtak, akkor csak írtással.
2017. márc. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Foglalkoznak vele!Minden hétvégén írtják szakemberekkel,a legerősebb szerekkel de azt mondták hogy nagyon nehéz kiírtani őket,sokszor kell írtani folyamatosan, és egy idő után majd "eltűnnek".A lány koliban pl êvekig volt ilyen(gondolom kisebb mértékben mert csak most hallottam)
2017. márc. 30. 14:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A holmitokat is át kellene nézni, és a ruhákat, ágyneműt 60 fokon kimosni, mert ha petéket raktak le a ruhák, holmik közé, könyvekbe, szekrények hátára, stb., akkor azok újra és újra kikelnek, azokra nem hat az írtószer.


Bio Killel fújkáld be az ágyad kívül és belül is.

2017. márc. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Fatal_3rror_ válasza:

Nekem az alábbi metódus vált be:


Pár hónapra amit lehet elpakolni az ágy környékéről, ez kollégiumnál már nem megoldható. Majd naponta végig ellenőrizni esténként az ágy alját, oldalát, belsejét.


Ezen kívül ha megcsíp, akkor az másnapra viszketni kezd, olyankor szintén meg kell vizsgálni az ágy környékét. "Teli hassal" ahogy észrevettem nem mennek messzire, így elcsíphetők.

2017. ápr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A teafa olaj illatát úgy tudom nem szeretik, oldj fel pár cseppet kis vízben éz ezzel kend be karod, lábaid, amit nem takar ruha és egy zsebkendőre töményen is cseppents ezt tedd magad mellé az ágyba, talán így téged elkerülnek.

Ruhákat nem ártana légmentesen záródó tasakokban tartani 60 fokos mosás után, csak abból öltözz.

2017. ápr. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!