Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kicserélnek a patikába olyan...

Kicserélnek a patikába olyan gyögyszert amiből 2 szem hiányzik és lassan lejár?

Figyelt kérdés
pánikbeteg voltam sokáig aztán egyszer egy pánikroham alkalmával az ügyeleten kaptam egy doboz nyugtatót, de hálisten már a tudattól, hogy van nálam valami sokkal jobb lett.2 -őt vettem be belőle 2 èv alatt.viszont jó ha nálam van mert ez nyugtat meg, csak ugye lejárt.de mèg csak nem is a háziorvosom írta fel, hanem az ügyeleten.tehát nem tudom mit mondana ha hozzá fordulnèk, hogy írja fel...nem akarom, hogy azt higyje hogy nyugtatót akarok kicsikarni valakitől hogy mittomèn arra igyak meg ilyenek....sokan ezt csinálják.
2017. ápr. 8. 13:39
 1/8 A kérdező kommentje:
gyógyszert* bocsi
2017. ápr. 8. 13:39
 2/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem cserélik ki. Főleg ha több éve vásároltad. Irass fel másikat.
2017. ápr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben már nem adnak másikat. Akkor cserélik ha vásárlás után veszed észre a hiányt, de így ennyi idő után nem cserélik.
2017. ápr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt te sem gondoltad komolyan...használt gyógyszert cserélni...

Különben semmilyen ügyeleten nem adnak dobozszám gyógyszert, főleg nem nyugtatót. Max. egyet szurit a fenekedbe...

2017. ápr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, a tejet is kicseréli neked a teszkó, miután beleittál és hagyod lejárni
2017. ápr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

pedig az ügyeleten írták fel.

na de köszönöm a válaszokat, mert kezdődik a szokásos gyk. bunkózás ahogy elnèzem.

megdöntöttem a rekordomat 2 válaszoló normális volt!

2017. ápr. 8. 15:25
 7/8 bensdorp ***** válasza:

Jogszabály írja elő, hogy ha egy gyógyszer elhagyta a patikát, már csak megsemmisítésre lehet visszavenni (mivel a minőségbiztosítási lánc megszakadt, onnantól nem adható ki biztonsággal senki másnak). Ilyen esetben 2 eshetőség van:

- Ha szakmai hiba történt a kiadáskor, akkor 5 napon belül vissza lehet kérni az árát, utána nem. De akkor is kötelesek megsemmisíteni, nem adhatják ki valaki másnak.

- Ha a betegnek nincs szüksége mégsem a gyógyszerre, akkor a patika elhagyásával az már mindenképp az ő kára.


Az altató-nyugtatókat egyébként fokozottan figyelik az ellenőrző hatóságok, és még orvosnak, gyógyszerésznek is csak érvényes vény ellenében adhatók ki. Ha viszont elviszed a háziorvoshoz a pánikrohamról szóló ambuláns lapjaidat, lehet, hogy úgy ítéli meg, jó, ha felír Neked ismét.

2017. ápr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
így lesz, köszönöm
2017. ápr. 8. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!