Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A magas, világos bőrű, szőke,...

A magas, világos bőrű, szőke, kék szemű emberek miért olyan gyengék fizikailag?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy az északi-típusú ismerőseimet sokkal jobban sújtják a betegségek: a nagy részük allergiás, állandóan folyik az orruk, folyamatosan köhécselnek stb. Ráadásul öt percenként kezet mosnak.


A barnább árnyalatú, alacsonyabb emberek körülöttem mind edzettebbek.



2017. márc. 25. 19:39
 1/5 anonim válasza:
A külső mióta függ össze a fizikummal?
2017. márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szubjektív megfigyelés.
2017. márc. 25. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem azok.
2017. márc. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a kérdezőnek. A szőke,fehérbőrű,kék szemű emberek hajlamosabbak az allergiára,bőrdaganatokra. Ugyanakkor bitonyos betegségek viszont jellemzőbbek a sötét bőrű és hajú emberekre.
2017. márc. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, genetikájuk más, mint egy más rasszból való embernek. A sötét bőrű rasszok jobban ellenállnak betegségeknek vagy bizonyos betegségeknek, nyilván ott sem mindegy, hogy néger, arab, roma stb. Ha érdekel a téma, keress genetikával foglalkozó könyveket, amit laikusok is megértenek. Nagyon érdekes a genetika. A külső-jegy mondjuk még nem minden persze a genetikában sem, de sokat mondó. Én pl északi vagyok, szeplős, vörösen szőke eredendően. Soha nem voltam beteges, én vagyok aki vizes hajjal leviszi a kukát 0 fokban is, és semmi. Mondjuk nem mindegy hogyan nő fel az ember, főleg gyermekkorban milyen a táplálkozása, mozgás, a környezet. Összetett dolog, hogy egy genetikai tényező mikor és miért jön elő.
2017. ápr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!