Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet sportolni állandó...

Mit lehet sportolni állandó katéterrel?

Figyelt kérdés

Egy balesetben megsérült a húgycsövem, most állandó katéterem van a hasfalamon keresztül bevezetve a hólyagomba. Ez így lesz őszig előreláthatólag. Akkor lesz a helyreállító műtét. Most a hasamból egy cső áll ki, a végén zacskó, amibe a vizeletem gyűlik, ez a derekamra van ragtapaszozva. Ruha alatt nem látszik. Milyen sportot tudnék így végezni? Futás például?

Nem szeretnék eltunyulni meg meghízni ez alatt a pár hónap alatt sem. A sérülés előtt futottam és fociztam rendszeresen. A foci most kilőve, ez oké. De a futás? Vagy mi más jöhetne szóba?

Köszia jótanácsokat!

27/F



2017. ápr. 17. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Pár hónap alatt nem hízol el...

ha meg otthon tornázol akkor nem tunyulsz el


persze biztosan fogsz veszteni az állóképességedből de még mindig nem annyit mintha csak pihenéssel töltenéd...


én fél évig feküdtem sajna...

előtte gond nélkül le tudtam tekerni 100+ km-ert bringával (túramonti)

most örülök ha 5km megvan :)

bár nálam más mert közel 20kg-t fogytam és tényleg nem tudtam semmit csinálni csak feküdni


Te legalább tudsz tornázni vagy bringázni akár

2017. ápr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, bringázás jó ötletnek tűnik.
2017. ápr. 17. 17:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Orvosodsal beszéld meg, de kondizás szerintem mehet
2017. ápr. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
kondi, bringa mehet szerintem. Futás tuti nem. De van arra megoldás, hogy ne kelljen a gyűjtő zsáknak mindig rajta lenni.
2017. ápr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
fús vagy bicikli
2017. ápr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!