Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye, hogy visszak...

Mennyi az esélye, hogy visszakapom a rühességet? Mikortól számít fertőzésmentesnek?

Figyelt kérdés
Majd 1-2 hete orvosnál voltam, elmondta, hogy valószínűleg rühatkát szedtem össze. Novascabinnal lekezeltem magam, 2 napig. 3-4 napon keresztül cseréltem az ágyneműt, törülközőt, átmostam a kanapékat, ágyat. Van barátom, neki is elmondtam, adtam a novascabinból, majd lecseréltettem vele is az ágyneműket (csak egyszer sikerült mert többször nem volt hajlandó...). Már a 3. napon egyáltalán nem viszkettem, de most néha még előjön, főleg a hónaljam. Azt írják sokáig tart mire kiürül, de félek, hogy visszakaptam. Kezeljem magam újra vagy most nagyjából kiirtottam őket?

2017. ápr. 20. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A rühesség után nem alakul ki védettség, így azt bárki bármikor visszakaphatja.
2017. ápr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 akoslucu201312 válasza:
Szia nem tudom olvasod-e még a kérdést DE azért válaszolok.Szóval ém is voltam rühes a barátommal ketten voltunk benne a tutiba!mindketten kaptunk ilyen folyékony löttyött a dokitol amivel 2napig kenni kellett magunkat ez ilyen víz állagú volt..Meg kaptunk krémet ami sárgás színű volt és borzasztó borzasztó büdös volt és nagy kiszerelésű ez után 1hét múlva kb. vissza mentünk kaptunk egy krémet a "hegekre" és a pöttyökre meg kaptunk gyógyszappant amivel 1-2hétig kellett fürdeni.Ezen felül én minden nap cseréltem az ágyneműhuzatokat(lehuztam kifőztem őket minden nap) ezt 3hétig az ágyamat leterítettem kukászsákokkal(aztán arra lepedő minden este új).Akkor a fehérneműm/zoknijaim kifőztem zacsiba raktam és a fagyasztóba kiraktam 30percre kb aztan behoztam száradni őket.Az egész szobám felmostam minden nap baktérium ölővel lefújtam az ágyam/takaróm.A ruháim nagyobb ruhákat(pólók nadrágok pulcsik) minden este forró vízben kifőztem aztán jéghideg vízzel le zuhiztattam őket(Nem tudom el e mondták neked de a hideget és a meleget nem bírják a rühök).1hétig csak itthon voltam nehogy megfertőződjek vagy én fertőzzek amíg a kezelés tart.Na szóval ez a nehéz 3hét után minden végső szappan és krém után is én is full ideg voltam mert nehogy megint megkapjam és emlékszem én is viszkettem még kb.1hónapig is néha DE ÚJAK NEM JÖTTEK KI ILLETVE MAX PÁR DARAB!!DE LÉNYEG A LÉNYEG:Nagyon nehezen kiírtható sok idő kell és nagyon sok ágynemű :) De ez amit leírtam ez működik!
2017. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Es az miert van,hogy valaki evente 3x elkapja?
2018. jan. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!