Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet komolyabb baj az anyajeg...

Lehet komolyabb baj az anyajegy miatt?

Figyelt kérdés

Van az arcomon egy anyajegy, ami borotválkozásnál pont útban van.

Nem szokott zavarni, de ritkán előfordul, hogy véletlen belevágok, és vérzik.

Ez mennyire probléma?

Nem jött le, meg semmi, bár mintha kisebb lenne, mint évekkel ezelőtt. Nem tudom.


Lehet ebből komolyabb baj?

Én úgy olvastam, hogy azok az anyajegyek, melyek kidudorodnak (tehát nem laposak) azok nem annyira veszélyesek. Vagy igen?



2017. ápr. 21. 21:40
 1/1 sm's girl ***** válasza:
Én elmennék azért vele orvoshoz. Menj el melanoma szűrésre, évi szűrés, ha nem magándokihoz mész ingyenes, és megnyugodhatsz. A szűrés pedig körülbelül 5 perc. Ha esetleg le is kellene venni, az sem vészes, ambuláns műtét, egyszer be kell jelentkezni a sebészeten kapsz időpontot, bemész, az orvos körbeérzésteleníti az anyajegyet, kimetszi, összevarja és kész is. De az érzéstelenítő miatt az égvilágon semmit nem lehet érezni ill. az egész művelet maximum 10 perc. Utána hazamehetsz. Másnap vissza kell menni kötözésre, aztán 1-2 hétig rajta lesz a kötés az anyajegy helyén, ezt otthon 3-4 naponta cserélni kell, elmész varratszedésre, megkapod a szövettan eredményét.Annyi hogy amíg a kötés rajta van és utána még 1 hétig ne nagyon érje víz.
2017. ápr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!