Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincfűzővel (korzettel)...

Gerincfűzővel (korzettel) kapcsolatos kérdések Ha vannak itt "sorstársaim", akkor válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Néhány napja kaptam meg a gerincfűzőmet, amit a gerincferdülésemre írt fel az orvos. Azt mondták, hogy 7-10 nap a megszokási idő,de már a 2. nap el tudtam viselni egész nap. Érzem, hogy nyom a hónapjamnál, meg kicsit az oldalamnál, de semmi extra. Valamint azt mondják, hogy napi 20-23 órát kell viselni. Egy nap csak nálam áll 24 órából, vagy vannak akik ebben képesek feküdni? Itt egy kép a fűzőről: [link]
2017. máj. 5. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ugyan már idősebb vagyok, de emlékszem, hogy unokatesóm egész gyerekkorát ennek az ősébe töltötte, naponta csak egy órát vehette le összesen, tehát abban is kellett aludnia. Kénytelen volt megszokni, és sajnos még így sem kerülte el a műtétet, miután a gerincferdülése olyan mértékű volt, hogy nyomorította a belső szerveit.
2017. máj. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én javasolnám, nézz körül a gerincakadémia (stb) honlapján, hogy is kezelik a gerincferdülést.
2017. máj. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Mindenféle orvost, gyógytornászt kerülj nagy ívbe.

Edzeni kell


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellatas..

2017. máj. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van korzettem és hát igen szívás hogy rajtad kell lenni alváskor is nekem 1 hete van meg , de hogy aludni benne eleinte nem egy könnyű dolov fölleg hogy szorosra kell feszíteni első két este amikor már este is rajtam volt akkor nem aludtam semmit se a második nap meg ugy mentem suliba hogy rajtam volt és valahogy az nap este sikerül aludni azóta nincs így gondom vele. Suliba is meg itthon is egy idő után ez a feszített tartás eléggé rosz mivel azért így 23 orát nehéz ki bírni úgy hogy még nem szoktam meg teljesen hogy így ki feszítve vagyok egyfolytában.

Ami jó benne hogy amitől féltem , hogy mennyire fognak ki cikizni meg az utcán meg nézni , de osztálytársaim jól fogták és érdeklődőek voltak hogy mi is ez pontosa és miért van rajtam plusz az egyik osztálytársam lazán rá mondta hogy ez olyan mint ha egy páncél lenne rajtam. Utcán meg eléggé meg néznek hiába polo alatt hordom sehogy se lehet el kerülni hogy valamennyire ne látszon hogy a polo alatt van valami e-miatt azért szoktak is nézni az emberek ami miatt elég kényelmetlenül érzem magam. Künönösebb bajom nincs vele , de azt nem tudom hogy a nyarat hogy fogom ki bírni a mostani 20-21 fokban majd megsülök nyáron meg a 40 fokban jó kérdés hogy hogyan fogom bírni .

Én multhét pénteken kezdten a schroth gyógytornát ami szerintem jó . Nekem személy szerint 3 évig biztosan így "páncélban" kell éljek (korzettben) ami nem egy rövid idő , de ha teljesen meg szokom szerintem akkor semmi gondom nem lesz vele hogy rajtam van .

2017. máj. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia előző? Teljesen helyrejött a gerinced? Mekkora mértékű volt a ferdülés? És milyen most?
2020. máj. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!