Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes 120 kilósan folytatnom...

Érdemes 120 kilósan folytatnom a kocogást/futást?

Figyelt kérdés

kb 126 fölött indultam, most vagyok alulról 122kg. Vettem futócipőt, ami marha puha és legszívesebben abba mennék dolgozni is. De motoszkál a fejemben hogy szét fognak menni az ízületeim. Néha szoktam érezni a térdem fele, de egyáltalán nem fájnak.


Most kb 1km megy egyhuzamban, és kb 2-2,5km rövid megállásokkal.

25f, 185cm



2017. máj. 7. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Diétázni kellene elsősorban.

Én nem futnék 30-40 kg súlyfelesleggel.

2017. máj. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Nem futnod kéne, hanem diétázni és tornázni, hogy ledobj egy alsó hangon 20, de inkább 30-40 kilót, így csak szétcs#szed az ízületeid.
2017. máj. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyalogolj tempósan, az kevésbé árt az ízületeidnek. Vagy kerékpározz, ha van rá lehetőséged, ússz.

Ha felkeresel egy gyógytornászt, biztosan tud olyan gimnasztikai gyakorlatokat is javasolni,maik az ízületeidet kímélik, de kalóriaégetésre megfelelőek.

2017. máj. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Inkabb biciklizz, ekkora tulsullyal nem szabad futni!!!
2017. máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem szokták ajánlani nagy felesleggel, mondjuk azt nem lehet tudni az eddigiekből, hogy neked igazán nagy felesleged van-e, egy ekkora férfi lehet baromi szálkásan 95 kiló (OK, ha felhíztál, valószínűleg nem vagy maximálisan kigyúrt, de ha izmosabb vagy, akkor azért nem olyan bitang sok a háj, magasságod is van, máshogy számít X kiló felesleg)...

Szóval izmosabb férfiként még mehet (nőknél más a szög térdben s még rosszabb kövéren futni), kevés izommal talán már túl nagy a felesleg. Ha nagyon szeretsz futni, akkor is inkább keveset, óvatosan, inkább a fogyásra koncentrálj.

2017. máj. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

diéta van, kevesebbet eszem. több zöldséget és gyümölcsöt és nagyon kevés zsíros dolgot. kb az olívaolaj teszi ki vagy a sajt a salátán. de így meg nagyon lassú.


futni kb 30 - 40 percet szoktam, heti kb 4x átlagosan az atompuha cipővel.

viszont a haverom meg olyan magas mint és csak a +40 kiló nélkül. neki szokott fáji a térde néha, ő csak teljesítmény túrázni szokott.

egy másik ismerősöm meg akivel futni szoktam, mondta hogy esetenkét szokott fájni a térde, de rajta sincs sok felesleg kb semmi.

ezért gondoltam, hogy ha nekem egyáltalán nem fáj, akkor nagy gond nem lehet.

2017. máj. 7. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!